Zonguldak’ta hayvana şiddet: Darbedildikten sonra çöp konteynerine atılmış bir köpek bulundu!

Zonguldak’ta hayvana şiddet: Darbedildikten sonra çöp konteynerine atılmış bir köpek bulundu!

T24 Haber Merkezi

Zonguldak’ta, 20 Eylül sabahı, şiddet uygulandıktan sonra çöp konteynerine atılmış bir köpek bulundu. 

Edinilen bilgiye göre; Kilimli ilçesine bağlı Muslu beldesinde, sabah saatlerinde okula giden lise öğrencileri, çöp konteynerinden gelen inleme seslerini duydu. Öğrenciler, konteynere yaklaşınca içeride bir köpeğin hareketsiz bir şekilde yattığını gördü. 

Yardım çağrısı üzerine olay yerine giden Doğan Yıldız isimli hayvansever bir vatandaş, köpeği bulunduğu yerden alarak veteriner kliniğine götürdü. Tedavi masrafları Ankara’daki bir hayvansever derneği tarafından karşılanan köpek, tedavisi için Ankara’daki başka bir kliniğe sevk edildi. 


  Zonguldak’ta hayvana şiddet: Darbedildikten sonra çöp konteynerine atılmış bir köpek bulundu!

“Köpek hala yoğun bakımda, tedavisi devam ediyor”

Doğan Yıldız, yaşananlarla ilgili olarak T24’e şöyle konuştu: 

“Zonguldak’ta bir köyden köpeğin videoları geldi. Köpeğin ayağa kalkamadığını; çöpün içinde hareketsiz bir şekilde yattığını söylediler. Olay yerine gittiğimizde köpeğin vücudunda yaralar vardı ve yürüyemiyordu. Önce Zonguldak’ta bir veteriner kliniğinde ilk muayenesi ve müdahalesi yapıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar vardı. Kırık yoktu, ancak yürüyemiyordu. Uzun süre çöpte kaldığı için kağıt parçaları yemiş, midesinden kağıt parçaları çıktı. Kanında yüksek seviyede enfeksiyon görüldü. Veteriner hekimimiz başına alabileceği darbeden dolayı hareket edemeyeceğini düşünerek MR çekilmesi gerektiğini söyledi. MR cihazı Ankara ve İstanbul’da olduğu için daha donanımlı bir klinikte tedavi edilmesi amacıyla köpeği Ankara’ya sevk edildi. Şu anda hala yoğun bakımda, darbelerden dolayı arka ayakları tutmuyor. Tedavisi devam ediyor.”  


                         Yoğun bakıma alınan köpeğin tedavisine devam ediliyor. 

Olayın gerçekleştiği yerde güvenlik kamerası olmaması nedeniyle köpeği çöp konteynerine atan kişi veya kişilerin tespit edilemediğini aktaran Doğan, “Burası ücra bir yer olduğu için yapanlar ne yazık ki tespit edilemedi. Tespit edilseler bile kanunlarda caydırıcı bir yaptırımı yok maalesef, ufak para cezaları veriliyor. Belediye de zaten hayvanları kendisi katlediyor, böyle bir durumda onlara gitmek de kurda, kuzuyu emanet etmek olur. Türkiye’de, istisna belediyeler dışında yüzde 95 böyle” diye konuştu. 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.