Zelenskiy’den Putin’in seferberlik ilanıyla ilgili ilk açıklama

Zelenskiy’den Putin’in seferberlik ilanıyla ilgili ilk açıklama

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya lideri Vladimir Putin’in nükleer silah kullanacağını düşünmediğini belirterek “Bence dünya onun bu silahları kullanmasına izin vermez” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya’nın kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından ilk kez konuştu.

Alman Bild gazetesine konuşan Zelenskiy, Rusya lideri Vladimir Putin’in nükleer silah kullanacağını düşünmediğini belirterek “Bence dünya onun bu silahları kullanmasına izin vermez” dedi. Batı’nın Rusya’nın şantajını kabul etmeyeceğini kaydeden Zelenskiy, Rusya’yla ancak Ukrayna’dan çekilirse masaya oturacaklarını söyledi.

Zelenskiy, tüm Ukrayna topraklarını geri alacaklarına emin olduklarını da sözlerine ekleyerek “Savaşın ne zaman sona ereceğini kimse bilmiyor” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’in danışmanı Mihaylo Poldolyak ise “Üç günlük savaşın 210’uncu günü. Ukrayna’nın yıkılmasını talep eden Ruslar sonuç olarak seferberlik, kapatılan sınırlar, banka hesaplarının bloke edilmesi ve firar hapishanesi elde etmiş durumdalar. Her şey plana uygun değil mi? Hayatın harika bir mizah anlayışı var” ifadelerini kullandı.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.