Zafer Partisi’nden Salih Zeki Altun açıklaması: Siyasi linçte kullanılan bu görüntüler yabancı bir emlak acentesinin yayınladığı eski tarihli reklamlardan alınma

Zafer Partisi’nden Salih Zeki Altun açıklaması: Siyasi linçte kullanılan bu görüntüler yabancı bir emlak acentesinin yayınladığı eski tarihli reklamlardan alınma

Zafer Partisi, Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Salih Zeki Altun‘un da yönetim kadrosunda bulunduğu aile şirketi Ofton İnşaat’ın Arapça reklamla, “Türk vatandaşlığına uygun” ev satışı yaptığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı. Partiden yapılan açıklamada, “Siyasi linçte kullanılan bu görüntüler, portföyünde dünyanın pek çok ülkesinden ürünler bulunan yabancı bir emlak acentesinin yayınladığı eski tarihli reklamlardan alınmadır.” denildi. 

Zafer Partisi’nin Twitter hesabından “Zafer Partisi’ne yönelik yeni bir psikolojik operasyon girişimine cevabımızdır. Zafer Partisi’nin Türkiye’nin örtülü istilasına karşı vermiş olduğu mücadeleden rahatsız olanlar elbette saldıracaklar. Zafer Partisi gelecek, tüm sığınmacı ve kaçaklar gidecek!” notuyla iki sayfalık açıklama yapıldı. 

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Salih Zeki Altun’a yönelik siyasal infaz girişimleri boşunadır.  Sayın Altun, Zafer Partisi’nin kurulmasından uzun zaman önce AKP tarafından çıkarılan yasalar çerçevesinde yabancılar da satış yapan, babasının ve ortaklarının hissedar olduğu şirkette yönetim kurulu üyesidir.

Küresel FETÖ hesaplarıyla dayanışma içindeki kimi sosyal medya hesaplarının aralıksız yayınladığı görüntüler ise söz konusu şirketin yayınladığı reklamlar değildir.  Siyasi linçte kullanılan bu görüntüler, portföyünde dünyanın pek çok ülkesinden ürünler bulunan yabancı bir emlak acentesinin yayınladığı eski tarihli reklamlardan alınmadır.

Aynı şekilde henüz Suriye iç savaşı çıkmamışken 2010 yılında İsmail Hakkı Altun’a atfedilen ‘yabancı yatırımcıların önünün açılması satışlarımız artırır’ sözleri henüz bu yönde bir mevzuatımız bile yokken emlak satışı suretiyle vatandaşlık  verilmesine dair sözler değildir.

Ülkemizin o günkü koşullarında milli çıkarlarımıza uygun gerçekleşecek yabancı yatırımlarla ekonomimizin güçlenebileceği, bu sayede kaliteli konut satışlarının inşaat sektöründe artacağı beklentisine ilişkindir.

“İstisnai vatandaşlık statüsü” ancak devlet politikasıyla ve yasal düzenlemelerle yabancılara tanınabilir. Anayasamızda ve Vatandaşlık Kanunu’nda istinai olarak Türk Vatandaşlığı’nın kimlere verilebileceği tanımlıdır. Oysa AKP iktidarı nicedir Anayasa’ya ve Vatandaşlık Kanunu’na aykırı olarak belirli bir değerdeli emlak olan veya belirli bir meblağ para yatıran yabancılara vatandaşlık dağıtmaktadır.

Zafer Partisi, emlak satın alanlara veya para yatıranlara vatandaşlık verilmesini düzenleyen yönetmeliğin iptali için bugün dava açmak üzere Danıştay’a dilekçesini sunacaktır.

Bu konudaki hazırlıklarını belirli bir süredir titizlikle yürüten Zafer Partisi’nin açacağı ve sonucunda hukuka aykırı yönetmeliğin iptal edileceğinden emin olduğu tarihi davanın hemen öncesinde bu algı operasyonu manidardır.

Zira 2010 yılından kalma bir demeç ve partimizin kurulmasından önce yayımlanmış bir reklam kullanılmaktadır.  Zafer Partisi, vatandaşlık satışını reddettiği gibi verilen vatandaşlıkların da iptal edileceğini defalarca açıklamıştır. Zafer Partisi olarak duruşumuz, parti programımız ve konuyla ilgili eylem planımız ortadadır.”

TIKLAYIN | Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Altun, şirketinin ‘Türk vatandaşlığına uygun’ ev sattığı iddiasına yanıt verdi: Satış sonrası yapılan vatandaşlık başvurusu bizim yükümlülüğümüzde değil

 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.