Zafer Partisi’nden ‘darp edildiğini’ duyuran Soner Çam açıklaması: Kendisiyle değil, yanında getirdiği arkadaşıyla arbade yaşandı

Zafer Partisi’nden ‘darp edildiğini’ duyuran Soner Çam açıklaması: Kendisiyle değil, yanında getirdiği arkadaşıyla arbade yaşandı

T24 Haber Merkezi

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Soner Çam, yayınladığı açıklama ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın azmettirdiği 20 kişinin saldırısına uğradıklarını duyurmuştu. Zafer Partisi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada Çam’ın yanında getirdiği arkadaşının parti yetkililerine hakaretler edip ağır küfürler söylemeye başladığı dolayısıyla arkadaşı ile arbede yaşandığı bildirildi.

Çam Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Zafer Partisi lideri Özdağ’ın azmettirdiği 20 kişinin darbına uğradığını açıklayarak partiden istifa ettiğini açıklamıştı. Çam, duyurusunda “Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyeliği’nden ve parti üyeliğinden istifa ettim. Ümit Özdağ azmettirerek beni ve arkadaşımı 20 kişi ile darbettiler.” ifadesini kullanmıştı.

Yaşanan gelişmenin ardından Zafer Partisi’nden konu ile ilgili açıklama yayınladı. “Dışarıya çıkarken partide hiçbir yetkisi olmayan ve yanında getirdiği arkadaşı, parti yetkililerine hakaretler edip ağır küfürler söylemeye başlayınca bir arbede yaşandı” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“25 Eylül 2022 Pazar günü (bugün) Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyelerimizin katılımıyla GİK Toplantımızı gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu toplantıda yaptığı konuşma sırasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının sonlarına doğru Eskişehir Eski il Başkanı Soner Çam’ın 2013 yılında yayınlamış olduğu bir mesaja değinerek Soner Çam’a bu mesajı okudu.

Kendisini bu mesajdan dolay savunmasının alınılmak üzere ihraç talebiyle disiplin kuruluna dün itibariyle verdiğini söyledi. Bu duruma sinirlenen Soner Çam, bazı ithamlarda bulunup toplantı düzenini bozmaya başlayınca, parti yetkilileri tarafından dışarı çıkarılmak istendi. Dışarıya çıkarken partide hiçbir yetkisi olmayan ve yanında getirdiği arkadaşı, parti yetkililerine hakaretler edip ağır küfürler söylemeye başlayınca bir arbede yaşandı. Bu arbede, Soner Çam ve parti yetkilileri arasında yaşanmadı. Soner Çam o sırada uzakta duruyordu. Onunla herhangi bir arbede yaşanmadı.

Mesele Soner Çam disipline sevk edildiğini duyduktan sonra takındığı tutum ve yanındaki arkadaşının hakaretleri ve küfürleri neticesinde gerçekleşmiştir. Partimizin disiplin sucuna karşı tutumu çok nettir. Bütün olay bundan ibarettir.”

TIKLAYIN  |  Zafer Partisi Kurucusu istifa ettiğini duyurdu: Ümit Özdağ azmettirdi, beni ve arkadaşımı 20 kişi ile darp ettiler

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir