Yıldıray Oğur: Herkes unutsa da en azından Altılı Masa’daki liderler 2018’de yaşananları unutmuyor

Yıldıray Oğur: Herkes unutsa da en azından Altılı Masa’daki liderler 2018’de yaşananları unutmuyor

Karar yazarı Yıldıray Oğur, Muharrem İnce‘nin CHP’nin adayı olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıktığı 2018 cumhurbaşkanı seçim sürecini hatırlatarak, “Siyasi özgüvenin kibre dönüşmesinin, aritmetik hesapların, rövanşist öfke krizlerinin ve en önemlisi de kalabalık çarpmasının Türkiye’ye maliyeti ağır oldu. Pek çoğu yaşananların birebir aktörü ve şahidi. Herkes unutsa da en azından o masadaki liderler 2018’de yaşananları unutmuyor. En azından şimdilik” yorumunu yaptı. 

Oğur, yazısında şunları kaydetti:

“Şimdi yine ‘Birbirine benzemeyenlerden oluşan bir grup’ olarak Altılı Masa var ve bir çatı adayı çıkarmaya çalışıyorlar. Yine HDP dışarından destekçi.

Ve yine anketlerde kendilerini biraz önde görünce masanın üstündeki her şeyi isteyenler, ne gerek var bu Masa’ya diyenler, masadakileri sandalyelerinden kaldırmaya çalışanlar, portakal çiçeğinde vitamin bile olmayan iktidarı şimdiden kimseyle paylaşmak istemeyenler, iktidar tadı damağa deyince bir anda çoğulculuğu unutup, çoğunlukçuluğa meyledeneler, Cumhurbaşkanı’nın ittifaktaki liderlerle istişare ederek karar vermesine bile şimdiden tahammül edemeyenler var.

Yine çok iddialı anketler, yine herkesin çok iddialı adayları, kendi adayı için Masa’yı tutuşturmaya hazır olanlar, ‘şu aday olursa Erdoğan’a oy veririm’ciler var.

Masa’da oturan altı partinin lideri ise bu kibirli tazyiklere karşı birlikteliği koruyor, Masa’daki birliğin matematikle anlaşılmayacak faydalarını siyasi hesap kitaba harcamıyor, ittifakın karşısındaki yüzde 50’lik bloktan siyasetçilerin bu Masa’ya oturuyor olmasının değerinin anketlerdeki oylarla ölçülemeyeceğini görüyorlar.” 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir