Yılbaşı sürprizi yalıçapkını

Yılbaşı sürprizi yalıçapkını

Antalya Kuş Gözlem Topluluğu üyesi kuş gözlemcileri Mustafa Erturhan ve Ebru Yıldırım, Antalya ve Adana’daki kuş gözlemlerinde kendi tasarımları olan tünekler kullanıyor.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde Boğaçayı’nda daha önce tasarımcı arkadaşı Kezban Tatlı ile üzerinde renkli ‘Antalya’ yazısı bulunan bir tünek üzerinde yalıçapkını fotoğraflayan Erturhan, bu kez kuş gözlemciliği de yapan tasarımcı Ebru Yıldırım ile Adana’da Tuzla Milli Parkı’ndaki Tuzla Gölü’nde bir tünek kurdu. Tüneğin üzerine de bir yılbaşı ağacı ve Noel Baba figürü yerleştiren iki kuş gözlemcisi, bu tünek üzerinde de renkleriyle dikkat çeken bir yalıçapkını fotoğrafladı.

“5 SAAT BEKLEDİK”

19 yıldır kuş gözlemciliği yapan, birçok kuş türünün de Türkiye’de ilk fotoğrafını çeken Mustafa Erturhan, tünek uygulamasını da ilk yapan gözlemcilerden biri.

Renkli temalı tüneklerle yalıçapkını türlerine yönelik çalışmalar yapan Erturhan, “Adana Tuzla Milli Parkı’ndaki Tuzla Gölü’nde kuş gözlemcisi ve tasarımcı arkadaşım Ebru Yıldırım ile yeni yıl öncesi Noel Baba ve yılbaşı ağacı figürlü bir tünek oluşturduk. Kamuflajla 5 saat bekledik. Tam ümidimizi kesip toparlanıp ayrılmak üzereyken bir yalıçapkını tüneğe kond ve çok kısa sürede ayrıldı. İki değişik kare fotoğraflayabildik ve ortaya güzel bir görüntü çıktı” dedi.

“O AN ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNDİK”

Ebru Yıldırım ise şunları söyledi: “Yağmur başlamak üzereydi. Damlalar tane tane düşmeye başladı. Umudumuzu tam kaybetmeye başlarken Noel Baba’nın tepesine konması ile bu yalıçapkınının fotoğrafını çekebildik. O an gerçekten çocuklar gibi sevindik. Bana hayatın özgürlüğünü ve umudu hatırlatan heyecan verici bir andı” (DHA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir