Yeni Şafak yazarından Altılı Masa’nın adayı yorumu: Akşener’den daha iyi bir profil bulamazsınız

Yeni Şafak yazarından Altılı Masa’nın adayı yorumu: Akşener’den daha iyi bir profil bulamazsınız

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, önümüzdeki günlerde Altılı Masa’da ikinci tura görüşmelerinin başlayacağını ancak henüz ortak adaylarıyla ilgili herhangi bir emarenin bulunmadığını yazdı. 

Likoğlu,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı olmayı çok istediğini, partisinde onu sevmeyenlerin de adaylığını desteklediğini yazdı. 

Altılı Masa’nın ‘kazanamamak’ endişesini yaşadığını savunan Likoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu ile kazanamayacaklarından o kadar endişeliler ki başka isimler konusunda arayışları hiç bitmiyor. Altılı Masa kimi aday gösterir bilemeyiz. Ama bu süreçte, tanıdığımız kısmı buz dağının görünen yüzü kadar olduğu anlaşılan, adeta ‘Yeniden tanıdık’ diyebileceğimiz bir sima öne çıktı” diye yazdı.

“Bahsettiğimiz kişi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener” diyen Likoğlu, Akşener, siyasi geçmişini hatırlattı.

Likoğlu, özetle yazısına şöyle devam etti:

Altılı Masa’nın işine karışmayayım tamam da elinizi vicdanınıza koyun… Beş yıldır yapılan tartışmaları şöyle film şeridi gibi gözünüzün önünden geçirin. Bütün bu özellikleri taşıyan birinden daha iyi bir aday bulabilirler mi?

Atatürkçü, ‘Paşa’cı (‘İnönü’cü), ‘Türkeş’çi, ülkücü, milliyetçi, solcu, Rizeli, Diyarbakırlı, Selanikli, muhafazakâr, Osmanlı karşıtı, başörtülü, başı açık… Say say bitmez. Bütün siyasi mühendisleri bir araya getirseniz böyle bir profil oluşturamazsınız. Benden söylemesi; takdir sizin!..”

Yazının tamamını okumak için

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir