Yeni Şafak yazarı LGBTİ+ karşıtı yürüyüşü savundu: Saraçhane’deki yürüyüş ‘nefret söylemi’ değil, bir semboldü

Yeni Şafak yazarı LGBTİ+ karşıtı yürüyüşü savundu: Saraçhane’deki yürüyüş ‘nefret söylemi’ değil, bir semboldü

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, Saraçhane’deki LGBTİ+ karşıtı yürüyüşü “Nefret söylemi’ değil, bir semboldü” sözleriyle savundu.

Çelik yazısında, “Saraçhane’deki yürüyüş ‘nefret söylemi’ değil, bir semboldü. Yeni nesli çocukluktan başlayarak eşcinsel olmaya zorlayacak kültürel işgale bugünden itiraz edenler güçlü bir ses verdi. Bu yürüyüş geleceğe yönelikti. Birileri ısmarlama cümlelerle, “nefret söylemi” diyerek olası provokasyonların “işaretlerini” bırakıyorlar. Yürüyüşe katılan sorumluluk sahibi anne-babaları, sivil toplum kuruluşlarını bir çeşit fişliyorlar. Bu yürüyüşü İstanbul’da durduramadılar. Şimdi de Anadolu’ya yayılmasını önlemeye çalışıyorlar. Asıl önemlisi de Türkiye sınırlarının dışına çıkmasını, özellikle de Arap coğrafyasında ses getirmesinden çekiniyorlar. Oluşan halk tepkisi daha da büyür ve sermaye sahiplerinin gündemine girerse; eşcinsellik ideolojisinden arındırılmış dizi, film platformları, sosyal medya mecraları, çizgi filmler, çeşitli yayınlar ve kitaplar gelecek. “Anti LGBT sektör” oluşacak. Bir iletişimci olarak öngörümü ifade etmiş olayım. Adım adım da olsa kararlı ve duyarlı bir yürüyüş başladı…” ifadesini kullandı. 

TIKLAYIN | Saraçhane’de devlet desteğiyle LGBTİ+ karşıtı miting: Bugün bu işin fitili ateşlendi, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin dört bir yanında bu topluluklar toplanacak!

 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.