Yeni James Bond arayışı başladı: 10-12 yıllık taahhüt isteniyor

Yeni James Bond arayışı başladı: 10-12 yıllık taahhüt isteniyor

Daniel Craig’in 007 görevini bırakmasından sonra yeni James Bond arayışı da başladı. Yapımcılar yeni Bond için 10-12 yıllık bir taahhüt istiyor.

15 yıllık James Bond serüvenini son filmi Ölmek İçin Zaman Yok (No Time To Die) ile tamamlayan ve artık görevi bırakan Daniel Craig’in yerine yeni bir Bond arayışı resmen başladı.

Bond yapımcıları Barbara Broccoli ve Michael G Wilson, Craig’in 15 yıllık macerası düşünülünce yeniden bu kadar uzun bir taahhütün bir oyuncu için zor olduğunu belirtiyor.

Aslında Craig’in son filmi vizyona girip macerayı bitirdiğini açıkladığından beri kulislerde bu efsane rol için pek çok isim konuşuluyordu. Bunlardan biri de Idris Elba’ydı. Ancak Ünlü oyuncu, geçtiğimiz günlerde bu rolün kariyeri için bir hedef olmadığını belirtti.

Serinin yapımcılarından Broccoli de şunları söyledi: “İdris’i seviyoruz. Mesele şu ki, 10-12 yıllık bir taahhüt söz konusu. Bu yüzden muhtemelen ‘gerçekten istiyor muyum?’ diye düşünüyor. Herkes bunu yapmak istemez. Daniel Craig için de yeterince zordu. Ve o zamanlar 30’lu yaşlarının başındaydı!”

Uzun yıllar boyunca franchise’ın yükünü omuzlamak için gereken taahhütten bahseden Broccoli, “Birçok insan, ‘Ah evet, bir tane yapmak eğlenceli olurdu’ diye düşünüyor ama bu şekilde işe yaramaz” diyor ve eski Bond Pierce Brosnan’dan bir alıntı yapıyor: “Ayda James Bond’u oynayandan daha fazla insan yürüdü.”

Yeni James Bond için yapımcılar arayışlara girerken bahislerde öne çıkan isimler ise şu şekilde: Süpermen yıldızı Henry Cavill, Bridgerton’ın eski oyuncusu Rege-Jean Page, sıcak bakmasa da Idris Elba ve Tom Hardy.

Özellikle Rege-Jean Page, hem izleyicilerin hem de sinema endüstrisinden pek çok kişinin favorisi. Yakın zamanda Netflix’in The Gray Man filminde oyuncu ile birlikte çalışan ünlü Marvel yönetmenleri Joe ve Anthony Russo’nun da desteğini alıyor. Kardeşler kısa süre önce Radio Times’a şunları söyledi: “O harika. Yani, serçe parmağında çoğu insanın tüm vücudunda olduğundan daha fazla karizma var.”

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.