Yeni Akit yazarından AKP’ye: CHP’nin başörtü teklifine destek verin

Yeni Akit yazarından AKP’ye: CHP’nin başörtü teklifine destek verin

Yeni Akit yazarı Abdullah Şanlıdağ, bugünkü yazısında CHP’nin başörtüsü yasa teklifine ilişkin AKP’ye çağrıda bulundu. Şanlıdağ, AKP’den CHP’nin yasa telifine destek vermesini istedi. 

CHP’nin, AKP’nin seçim söylemlerini sahiplendiğini ileri süren Şanlıdağ, “Mütedeyyin dindar seçmen, ‘acaba Ak Parti giderse kazanımlarımız yok olur mu?’ endişesini birileri Kılıçdaroğlu’nun kulağına fısıldamış. O da bunu fırsat bilerek, iktidarın yarım bıraktığı işi tamamlamak istiyor” görüşünü dile getirdi. 

AKP ile Türkiye’de artık başörtüsü sorunun kalmadığını yazan Şanlıdağ, özetle şöyle devam etti: “Başörtüsü konusunda CHP’nin attığı adım belki de bir tuzaktır. Yarın seçim malzemesi yapabilir. Millete döner ve der ki, ‘Bakın ey Ak Partili ve kararsız seçmenler! Siz CHP’yi, kazanımlarınızı yok edecek diye değerlendiriyorsunuz ama ben sizin başörtüsünü yasa ile güvence altına almak istedim, Ak Parti karşı çıktı’ diyebilir. Bu kozu onun eline vermemek için, yasa teklifine destek verin. Hatta daha ötesine giderek, bu konuyu Anayasa ile teminat altına alın. Nitekim CHP’nin bu hamlesine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘anayasada güvence altına alalım’ diyerek, karşı ve esaslı bir hamlede bulundu, Kılıçdaroğlu da kabul etmek zorundadır. Zıplamanın, işi yokuşa sürmenin anlamı yok.”

Yazının tamamını okumak için

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir