Yeni Akit yazarı Karahasanoğlu: Anayasal hakkını kullanarak Aziz Nesin’i protesto eden masum insanları, ‘oteli yakmak’la suçladılar

Yeni Akit yazarı Karahasanoğlu: Anayasal hakkını kullanarak Aziz Nesin’i protesto eden masum insanları, ‘oteli yakmak’la suçladılar

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, 2 Temmuz Sivas Katliamına ilişkin yazısında, “Her 2 Temmuz’da, sol mecraların adet haline getirdikleri tekrarları dinler, muhafazakar tv kanallarında bile dillendirilen iftiraları bir daha, bir daha izleriz. Olayların başını anlatmazlar.. Kimler, niçin gösteri yapmışlardır, söylemezler.. Olayların ortasını çarpıtırlar..

Gösterilerle, Madımak otelini yakanlar arasında bir bağ olmadığı halde, ölenlerin sorumluluğunun göstericilerde olduğunu iddia ederler.. Sonunu ise, tamamen gerçeklere aykırı şekilde dizayn ederler..

Protesto hakkını kullanmak isteyen insanlardan 33 kişiyi, anayasal düzeni cebren değiştirmeye kalkışmakla suçlayıp, idama çarptırdıkları ile yetinmeyip, o gün Madımak oteli önünde olan 10 bine yakın insanın da tek tek tespit edilip, aynı cezaya çarptırılmalarını isterler..” diye yazdı.

Oteli yakanları bulun, cezalandırın.. Ama Aziz Nesin’i protesto edenleri bırakın..” diyen Karahasanoğlu, “Anayasal hakkını kullanarak Aziz Nesin’i protesto eden masum insanları ise, “oteli yakmak”la suçladılar..

Yetinmediler, protesto hakkını kullanan masum insanları “Anayasal düzeni cebren değiştirmeye teşebbüs etmek”le suçlayıp, idam cezası verdirdiler..

Apo için idam cezası kaldırıldığında, Sivas mağdurları da, idam edilmekten kurtuldu, ama ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezaevinde kalmaya devam ediyorlar..” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.