Yaylada mide kanaması geçiren vatandaş, askeri helikopterle hastaneye sevk edildi

Yaylada mide kanaması geçiren vatandaş, askeri helikopterle hastaneye sevk edildi

Tunceli’nin Hozat ilçesinde, yaylada mide kanaması geçiren 35 yaşındaki Muzaffer Şakı, bölgede karayolu bağlantısı olmaması nedeniyle, askeri helikopter ile hastaneye sevk edildi.

Hozat ilçesine bağlı Kozluca köyünde bulunan 2 bin rakımlı Tapik yaylasında küçükbaş hayvancılık yapan yakınlarını ziyarete giden Muzaffer Şakı, aniden rahatsızlanarak baygınlık geçirdi. Yakınlarının müdahalesi ile kendine gelen ve şiddetli mide ağrısı çeken Şakı’nın yakınları, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Dağlık bölgede bulunan yaylada karayolu bağlantısı olmaması nedeniyle durum jandarmaya bildirildi. Durumdan haberdar edilen Vali Mehmet Ali Özkan’ın talimatıyla, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’na bağlı askeri helikopter ile bölgeye ulaşan ekipler, mide kanaması geçiren Şakı’ya ilk müdahalenin yaylada yapılmasını sağladı.

Şakı, daha sonra askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Tedaviye alınan Şakı’nın durumunun iyi olduğu belirtildi. (DHA) 

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.