Haber Buketi

Yavuz Ağıralioğlu, Altılı Masayı hedef aldı

Yavuz Ağıralioğlu, Altılı Masayı hedef aldı

Online İSG Eğitimi

Eski İYİ Partili Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CNN Türk’te Gazeteci Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ağıralioğlu, muhalefete ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Ağıralioğlu, “Biz defalarca uyardık ki siyasetin zehri kibirdir. Siz kimi gösterirseniz gösterin seçmen oy verir mantığı halkta benimsenmedi.” dedi.

27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun öne çıkan açıklamaları şöyle:

“Uzunca zamandır siyasetin meclis kürsüsünde hassasiyet güderek siyaset yapıyorum. Adaylık sürecinde her kordinatlarıı gözlemyerek siyaset yapmaya çalışıyorum. Hassasiyetlerimi milletle paylaşırken ben bedelini ödemeye göze aldığım bir karara mahkum oldum. Milleti doğru tahmin etmek. Bu gerçeklere uygun bir hassasiyet gütmek gerekmektedir. Bu gördüğümüz tablonun ben en erken söyleyeniyim. CHP ile bizim siyasi beraberliğimizin içerisinde özgünlük korumak, farklılıklarımızı korumak ve bunlara göre bir istişare belirlenmesini istedim. Aslında ben sonuca geldiğimizde istişare değil dayatmanın olduğunu düşünmekteyim. Masa diye kurduğumuz yerde Kemal Bey’in adaylık hevesi gibi gizli bir amacı daha olduğunu düşünmekteyim. Henüz milletin kendine ne oy vereceğimizi bilmediğimiz partilerin, masada eşit söz hakkı olmasının bu süreci yönetmeye değil dayatmaya yönelik olacağını söyledim.

“BUNCA HUZURSUZLUĞA RAĞMEN TÜRK MİLLETİNİN SANDIĞA GİTMESİ MÜKEMMEL”

Bu şu demektir; 50 ye 50’nin 50+1 olarak yenmenin değil, siyasetin düsturunu taşıyan bir dil benimseyelim. Kazanacak aday hassasiyetimizi vurgulayayım, bizde 60’dır 65’dir diye konuşalım dedik. Seçim zamanı başımıza gelenleri bileceğimizi bildiğimiz olduk. Bunca huzursuzluğa rağmen sandığa giden bir Türk milleti, sandıktan ümidimi kesmiyorum, her şeye rağmen ben sandığı gidip beni yönetecek adamı ben seçiyorum demesi mükemmel.

Defalarca dedim ki bizim milletimiz geçim derdini vesaire ilgilenir ama defalarca dedim ki halkımızda büyük bir millet duygusu vardır. İHA’lar SiHA’lar bunlara dokunmayın. Bunlarla alay etmeyin, bunları sembolik görebilirsiniz ama bunlar bizim imparatorluk olarak filizleneceğini düşündüğü şeylerdir. Bu millet devletsiz kalmanın ne kadar feci bir şey olduğunu bir kere daha Suriye’de gördü. Bu iki hassasiyetimi seçmenin hangi kitleye gideceğini bilerek bir hassasiyet belirttim ben. PKK’lıların 15 Mayıs’ta Kandil’den zafer çığlıklarıyla iniyoruz çığlıklarını 15 Mayıs’ta etkisini göreceksiniz dedim. Türk milletinin bu demeçlerle ilgili seçimin Kandil ve Edirne arasına sıkışmışlığına asla bir şey yapılmadı. Kürt oyları lazımdır diyerek yapılarak HDP’yi Türk milliyetçilerine dayatması kabul görmedi. Biz defalarca uyardık ki siyasetin zehri kibirdir. Siz kimi gösterirseniz gösterin seçmen oy verir mantığı halkta benimsenmedi. Buna rağmen Kandil’den sizin için söylenen sözlere sessiz kalırsanız. Demokratik özerklik gibi söylemlerde bulunursanız.

“ÜÇÜNCÜ TUR OLSA KEMAL BEY HALİFELİK ÇAĞRISINDA BULUNACAK”

Efendim şimdi siz diyorsunuz ki Kürt oyları bize lazım. Bu memlekete bağlı olan herkesin oylarına talip olmak lazımdır. Ama ben şunu eleştiriyorum, Selahattin Demirtaş’a özgürlük diyenler yanımıza gelsin söylemleri olmadı. Kürt oyları HDP ile eşitlenince bu Kürt kardeşlerimize hakarettir bunları söyleyeyim. Bu arada demokrasinin yolu Ankara’dan geçer dediğimde, bana sıraya geçerek cevap veriyorsunuz. Onlar olmadan kazanamayız diyordunuz şimdi soluğu Zafer Partisi’nin yanında alıyorsunuz. Arkanıza Atsız’dan iki tane kitap koyuyorsunuz, bununla Türkçü olduğunuzu gösterdiğinizi sanıyorsunuz. Allah’tan seçim iki tur oldu. Bir tur daha olsa sanırım İslam Birliği’ne gidip halifelik çağrısında bulunacak Kemal Bey. Bizim ülkücülüğümüz ara sıra nükseden bir şey değildir. Bizim bir yaşam irademizin ete kemiğe bürünmüş bir şeydir. Kemal Bey bilsin bizimki ara sıra nüksetmez.

Döke saça kazanırız Kemal Bey’le, buyurun döke saça mahvettiniz. Milletin umudunu yıktınız. Seçimden sonra klasik bir ezber var. YSK’nın önünde toplanıyoruz oylar çalındı. Şimdi ben şuna bakıyorum efendim; İlk turda alırız dediniz tutmadı, parlamento çoğunluğunu alırız dediniz tutmadı, ikinci turda bombalar patlar dediniz tutmadı, asla iktidarı devretmeyecekler dediniz tutmadı, oy çalacaklar dediniz oylarımız çalındı dediniz tutmadı, yahu seçimden iki saat önce kazandık dediniz tutmadı. Şimdi 28 Mayıs’ta bana güvenir misiniz diyorsunuz bu zamana kadar dedikleriniz tutmadı, millet size nasıl güvensin. Artık insanlar şey demeye başladı; İktidarı değiştiremiyoruz bari iktidara oy vererek muhalefeti değiştirelim.

“ARKADAŞLARIMA KENDİMİ YÜK ETMEYEYİM DİYE AYRILDIM”

Memlekete bence bir meteor çarpmadı. CHP’nin kurmaylarının da kazanmanı yolu olduğunda bu verilere bakarlar; Enflasyon, mazot fiyatı vesaire. Yüzde 51’i zor aldı Tayyip Bey bunun 10 katı daha az şey varken. Bu kadar güzel şartlar muhalefet açısından varken bu muhalefet iktidarı değiştiremiyorsa o zaman biz iktidara oy verelim muhalefet değişsin duygusu oluştu halkta. Esas sorun şudur; memlekette makamına uygun davranmayanların istifa etmesi gerektiğini biz söyledik muhalefet olarak; Biz defalarca kez iktidarda istifaya çağırdık. Peki muhalefetten istifa ettirilmesine için daha ne gerekli?

Dokuz kere yenilmiş birinin onuncu maçına gitmez. Ben Kemal Bey’e oy vermeyeceğimi açıkladım. Ben lafı yarım söyledim, tamını milletimiz bilir. Çünkü ben, seçmene de hürmetsizlik olmasını istemem, şu hassasiyetlerle oy vermeyeceğim dedim. Şunları şunları görüyorum oy vermeyeceğim dedim. Dolayısıyla ben, kimseyi sizde oy vermeyin kampanyasına dahil etmedim. Partiden de hürmetsizlik etmedim. Arkadaşlarıma kendimi yük etmeyeyim diye ayrıldım. O süreç içerisinde benim gibi davranmayacağını, ellerinin kollarının bağlı olduğunu, bağlanmış zorundaymış gibi davrandıklarını bir siyasal baskı deyin buna. Şahsi olarak şöyle dendi masadan kalkan cezalandırılır falan, bazen masadaki de cezalandırılır.”

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir