Uğur Dündar’dan Mücella Yapıcı tepkisi: İnsanın içini acıtıyor

Uğur Dündar’dan Mücella Yapıcı tepkisi: İnsanın içini acıtıyor

Sözcü yazarı Uğur Dündar, Gezi davasında 18 yıl hapis cezası alan ve Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Mücella Yapıcı’nın kelepçeli muayene edilerek, dişinin de bu şekilde çekilmesiyle ilgili kaleme aldığı satırları hatırlatarak, “İnsanın içini acıtıyor” diye yazdı.

Dündar bugünkü yazısında Mücella Yapıcı’ya yapılan muameleye tepki gösteren bir okurunun da mektubu paylaştı. Dündar, Yapıcı’nın yaşadıklarını anlattığı yazısının sadece bir bölümünü, “İçimin acısından daha fazlasını okuyamadım!..” diyerek şöyle paylaştı:

“Ezberlediğim bütün etik kuralları ve (hasta) haklarımı sayıp döktüm ama nafile. Son derece saygılı jandarma komutanı anladı. Ama benim gencecik doktorum kelepçeyle koltuğa oturtup, dişimi çekti.

Elleri dert görmesin kurtardı beni o dişten; bir anlamda bir organım tahliye olmuş oldu.

(…) Bir ara koltuktan kayınca yukarı çekilmemi istediğinde kelepçeleri göstererek ‘Nasıl olacak?’ dedim. ‘İn koltuktan, tekrar otur!’ diyerek yol gösterdi.”

  •  Mücella Yapıcı’ya doktor ayıbı: Sevgili hekimlerim ellerimde kelepçeyle göz ve kalp muayenesi yaptılar, biri yüzüme bakmadı, kelepçeliyken dişim çekildi!
  • TIKLAYIN – Mücella Yapıcı’ya yapılanları utanarak okudum; kelepçeyle diş çekmek, retina muayenesi yapmak ne demek; meslektaşlarım adına özür diliyorum!
administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.