Twitter, Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmadan vazgeçmesi üzerine mahkemeye gidiyor

Twitter, Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmadan vazgeçmesi üzerine mahkemeye gidiyor

Twitter, iş insanı Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık satın almadan vazgeçmesi üzerine mahkemeye gideceklerini açıkladı.

Dünyanın en zengini ve elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın sahibi olan Elon Musk, Cuma günü yaptığı açıklamada Twitter’ın anlaşmanın gereklerine uymadığını gerekçe göstererek sosyal medya şirketini 44 milyar dolara satın almaktan vazgeçtiğini belirtmişti.

Twitter’ın hisseleri bunun üzerine yüzde 6 düştü.

Twitter’ın hisseleri Musk’ın satın almayı Nisan ayında duyurduğu seviyeden yüzde 35 daha aşağıda.

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor ise bunun üzerine yaptığı açıklamada şirketinin yasal yollara başvurmayı düşündüğünü dile getirdi.

Taylor, açılacak davayı kazanacaklarından emin olduğunu vurguladı.

Musk, anlaşmadan vazgeçmesine bir başka gerekçe olarak da Twitter’ın üst düzey yöneticilerini ve satın almadan sorumlu olan yeteneklerinin üçte birini kovmasını gösterdi.

Bu tarz davalar uzun sürse de Reuters haber ajansına konuşan bir Twitter yetkilisi davanın birkaç hafta içinde başlamasını ve birkaç ayda sona ermesini beklediklerini dile getirdi.

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.