Haber Buketi

Tutuklanan “Ankara Kuşu” Oktay Yaşar’ın ifadesi: Muharrem İnce’ye soru yönelttiğim için buradayım

Tutuklanan “Ankara Kuşu” Oktay Yaşar’ın ifadesi: Muharrem İnce’ye soru yönelttiğim için buradayım

Online İSG Eğitimi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce‘ye yönelik paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle tutuklanan “Ankara Kuşu” adlı Twitter hesabının kullanıcısı Oktay Yaşar’ın ifadesi ortaya çıktı. Yaşar, ifadesinde 2010-2016 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaptığını ileri sürerek, “Sadece tweet attığım için buradayım. Bu tweetler de benim muhabir olmamdan dolayı, mağdur olduğunu beyan eden Muharrem ince ile ilgili mesleğimden ötürü attığım tweetlerdir. Sadece soru yönelttim. Benim tutuklanmam durumunda bu kapsamda tweet atan herkesin tutuklanması gerekmektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı seçimlerine 3 gün kala adaylıktan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye yönelik sosyal medya paylaşımında bulunan Oktay Yaşar, dün akşam saatlerinde tutuklandı.

Sorgusu sırasında Yaşar’a, İnce hakkında “Ankara Kuşu” adlı twitter hesabında halen bulunan ve bir kısmı soru içeren bazı paylaşımlarının sorulduğu öğrenildi. Yaşar’ın tutuklandığı Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesi de ortaya çıktı.

Yaşar ifadesinde, şunları söyledi:

“FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma iddiasına dayalı olarak daha önce zaten yargılanmıştım ve beraatıma karar verilmişti. Şantaj eyleminde bulunduğum, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa ettiğim, sahte özel belgeyi bilerek kullandığım iddialarını da ayrı ayrı reddediyorum. Ayrıca suçlamalara ilişkin dosya kapsamında hiçbir somut delil yoktur. Sadece tweet attığım için buradayım. Bu tweetler de benim muhabir olmamdan dolayı mağdur olduğunu beyan eden Muharrem İnce ile ilgili mesleğimden ötürü attığım tweet’lerdir. Sadece soru yönelttim. 2010-2016 arasında Hürriyet’te muhabirdim. İlk defa böyle bir olaydan dolayı yargılanmaktayım. Asla birine karşı bu tip eylemlerde bulunmadım, bulunmam da. Benim tutuklanmam durumunda bu kapsamda tweet atan herkesin tutuklanması gerekmektedir. Benim henüz 14 aylık bir bebeğim vardır ve geçimlerini ben yürütmekteyim. Tutuklanmam halinde benimle birlikte ailem de zor durumda kalacaktır. Atılı suçlarla uzaktan yakından hiçbir alakam yoktur. Serbest bırakılmayı istiyorum.”

 

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir