Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, 2,8 milyon TL’ye araç kiraladı

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, 2,8 milyon TL’ye araç kiraladı

Bartın’daki maden faciasından 3 gün sonra belgesel filmi için 695 bin TL’lik sözleşme imzalayan Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ), 2,8 milyon TL’ye 10 binek araç kiraladı.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) 2 Kasım’da araç kiralamak üzere ihaleye çıktı. TKİ Satınalma Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen ihale kapsamında 10 adet binek araç kiralandı. 2020 model ve üstü, en fazla 50 bin kilometrede olduğu bildirilen araçlar için ayda 116 bin 700 TL ödenecek.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, idarenin 3 milyon 642 bin 900 TL yaklaşık maliyet hesabı çıkardığı ihaleye verilen en yüksek teklif, 4 milyon 440 bin TL oldu. En düşük teklif ise kayıtlara, 2 milyon 800 bin 800 TL olarak geçti. TKİ ile ihaledeki en düşük teklifin sahibi Bilen Otomotiv isimli firma arasında 21 Kasım’da 2,8 milyon TL maliyetli sözleşme imzalandı.

“Seyahat ve görevlerde kullanılacak”

İdarenin 24 ay boyunca kullanacağı 10 adet binek aracın aylık toplam kira bedelinin 116 bin 700 TL olduğu öğrenildi. Araçların kiralanma amacı, “TKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde personel, çeşitli türde malzeme ve evrak taşınması, gerektiğinde Ankara dışındaki işyerlerimize ve diğer yerlere yapılacak seyahat ve görevlerde kullanılmak” ifadesi ile açıklandı. Araçlarda “Yol bilgisayarı, hız sabitleyici, dokunmatik tablet/tesla ekran, alüminyum alaşımlı jant” bulunması istendi.

Belgesel ihalesi

TKİ, Amasra’da yaşanan maden faciasından üç gün sonra, 17 Ekim’de belgesel çekimi için sözleşme imzalamıştı. Kurumun belgeselini çektirmek üzere 22 Eylül tarihinde düzenlenen ihaleye yönelik süreç 17 Ekim’de tamamlanırken bu tarihte bir reklam tanıtım firması ile belgesel film için 695 bin TL’lik anlaşma yapılmıştı.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir