Türkiye açıklama bekliyor, TFF umursamıyor: Mutlu yıllar!

Türkiye açıklama bekliyor, TFF umursamıyor: Mutlu yıllar!

Futbol kamuoyu üç gündür Sivasspor-Galatasaray maçındaki skandalla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun tatmin edici bir açıklama yapmasını bekliyor ama Riva sessizliğini koruyor.

Maçın 49. dakikasında Sivasspor’un attığı golün ardından VAR’daki Özgüç Türkalp maçın orta hakemi Erkan Özdamar’ı pozisyonu izlemesi için monitörün başına çağırmış, 5 dakikalık uzun bekleyişin ardından gol iptal edilmiş ancak gerekçesi ortada kalmıştı. Galatasaray ve  Fenerbahçe, VAR kayıtlarının açıklanmasını isteyerek, kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesini talep etmişti. TFF, yangın yerine dönen futbol kamuoyunu bilgilendirmek yerine yine top çevirdi, yeni yılı kutlamayı tercih etti.

Umre ziyareti için Suudi Arabistan’da bulunan Başkan Mehmet Büyükekşi, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. yılı olan 2023 yılının başta ‘büyük futbol ailemiz’ olmak üzere, ülkemize ve dünyaya sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” mesajını resmi siteden yayımladı.

Skandalın nasıl yaşandığı, hakemlerin hangi gerekçe ile bu kararı verdiği ve nasıl bir prosedür uygulanacağı gibi sorular ise havada kaldı.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir