Tesla, 80 binden fazla aracı geri çağırıyor

Tesla, 80 binden fazla aracı geri çağırıyor

Çin’in Piyasa Düzenleme Devlet İdaresi, elektrikli otomobil devinin 25 Eylül 2013 ile 21 Kasım 2020 arasında üretilen toplam 67.698 ithal Model S ve Model X aracını geri çağırdığını söyledi.

Bu modellerin geri çağrılmasının nedeni ise, araçların akü yönetim sistemini etkileyen bir yazılım sorunu. Tesla, sorunu düzeltmek için bu araçlardaki yazılımı ücretsiz olarak yükseltecek.

Elon Musk’a ait olan otomobil üreticisi firma ayrıca, 12 Ocak 2019 ile 22 Kasım 2019 arasında üretilen 2.736 adet ithal Model 3 ile Çin yapımı versiyonundan 10.127 adet aracı olası bir emniyet kemeri arızası nedeniyle geri çağırıyor.

Tesla, söz konusu araçlardaki emniyet kemerlerini kontrol edeceğini söyledi.

Çin, Tesla’nın en önemli pazarlarından biri. Şirketin Şanghay’da büyük bir üretim fabrikası var ve son aylarda rekor sayıda Çin yapımı otomobil satışı gerçekleşiyor. Ancak Tesla; Çin’de artan rekabetle karşı karşıya. Özellikle Xpeng, Nio ve Li Auto gibi otomotiv şirketleri Tesla’nın karşısında yer alıyor.

Tesla, ilk defa Çin’deki araçlarını geri çağırmak zorunda kalmıyor. Mayıs ayında da Tesla, aşırı ısınma sorunu nedeniyle 100 binden fazla aracı geri çağırmıştı.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir