Teoman’dan ‘jelibon’ göndermesi

Teoman’dan ‘jelibon’ göndermesi

Dün gece Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen konserde sahne alan Teoman, şarkılarını kendisini izlemeye gelen binlerce kişi ile birlikte söyledi.

Saatler 00.00 gösterdiğinde ise Teoman Bodrumlulara mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl diledi ardından “Biraz önce Lozan Antlaşması’nın 100. yılını doldurduk, artık jelibonları çıkartabiliriz” diyerek yaptığı Melih Gökçek’e gönderme yaptı.

MELİH GÖKÇEK ‘JELİBON REZERVİ’Nİ GERÇEK SANMIŞTI

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu’nun “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” tweeti büyük ilgi görmüş, binlerce beğeni almıştı. Ancak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu şakayı ciddiye almıştı.

Gökçek, konuk olduğu programda Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını şu sözlerle anlatmıştı:

“Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın başkanım? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.”

Gökçek’in bu sözleri sosyal medyada alay konusu olmuştu.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir