Tartışmalı Rus gemisi Türkiye’den ayrıldı

Tartışmalı Rus gemisi Türkiye’den ayrıldı

Ukrayna’ya ait tahılı taşıdığından şüphelenilen Rus gemisi Zhibek Zoly, Türkiye’nin Karasu limanından ayrıldı.

Ukrayna’nın işgal altındaki limanlarından çalındığı iddia edilen tahılı taşıdığından şüphelenilen Rusya bayraklı Zhibek Zoly gemisi, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Karasu limanından ayrıldı.

Reuters’ın haberine göre Refinitiv verileri geminin dün geç saatlerde Karasu limanını terk ettiğini gösterdi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasil Bodnar, pazar günü Türk gümrük yetkililerinin Ukrayna’nın çalıntı olduğunu iddia ettiği tahılı taşıyan Zhibek Zholy gemisine el koyduğunu açıklamıştı. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise dün çalıntı Ukrayna tahılı taşıdığı iddia edilen Zhibek Zholy adlı Rus bayraklı geminin Türkiye’nin Karasu limanında alıkonulduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.

Rusya’nın Ukrayna’yı 24 Şubat’ta işgal etmesinin ardından Kiev, Moskova’yı işgal altındaki bölgelerden tahıl kaçırmakla suçluyor. Rusya ise bu suçlamaları reddediyor.

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.