Tam 7 sene boyunca kendisini ve oğlunu ölü gösterdi; Tutuklandı

Tam 7 sene boyunca kendisini ve oğlunu ölü gösterdi; Tutuklandı

Kanada’da yaşayan 48 yaşındaki bir kadının, oğlunun velayetini alabilmek için yaptıkları uluslararası kamuoyunda gündem oldu. Kadın, kendisini ve oğlunu 77 yıl boyunca kaybolmuş gibi göstermesinin ardından planının ifşa olmasıyla tutuklandı.

Kanada’da yaşayan 48 yaşındaki Dawn Marie Walker isimli kadın, oğlunun velayetini almak için yaptığı planla gündem oldu.

Walker’ın Kanada’dan ABD’ye gitmek için kendisini ve oğlunu ölü gösterdiği ortaya çıktı.

48 yaşındaki kadın, Saskatoon yakınlarındaki bir nehir kıyısında kendisini ve 7 yaşındaki oğlunu kaybolmuş göstermek için terk edilmiş bir kamyona “şüpheli” deliller yerleştirmekle suçlandı. Kadının, kimlik hırsızlığı ve sahte belge hazırlamak suçundan tutuklandığı bildirildi.

10 BİN DOLAR ÖDÜL KONULMUŞTU 

İngiliz basınında çıkan haberlere göre, anne ve oğlu için kayıp ilanı verilmiş, bulanlara 10 bin dolar ödül konulmuştu. Ancak kadının, kendisi ve oğluna kaybolmuş süsü verip, ABD’nin Oregon eyaletine kaçtığı belirlendi.

Polis, yıllar sonra, kadın ve oğlunun banka hesaplarına erişmek için bir arkadaşının kimliğini kullandığını fark etti. Bunun üzerine araştırmalarını yoğunlaştıran Kanada polisi, kadının ve oğlunun ABD’ye kaçtığını belirledi.

Arabasında yapılan aramada ayrıca, ortadan kaybolmasını nasıl planladığını gösteren notların da ortaya çıktığı da açıklandı.

Kadının tutuklandığı ancak kefalet talebinde bulunduğu öğrenilirken, 7 yaşındaki oğlunun ise babasına verildiği aktarıldı. Ancak Walker, oğlunun babasına verilmesine tepki gösterdi.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.