Süleyman Soylu, AKP’ye katılan Mehmet Ali Çelebi için “şerefsiz FETÖ’cüler gibi davranıyor” dediği tweetini sildi

Süleyman Soylu, AKP’ye katılan Mehmet Ali Çelebi için “şerefsiz FETÖ’cüler gibi davranıyor” dediği tweetini sildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılmasının ardından onu ‘ihanet’ ve ‘FETÖ’cüler gibi davranmakla’ suçladığı tweetini sildi.

CHP’den istifa edip Memleket Partisi’ne geçen, sonra oradan da istifa eden İzmir Milletvekili Çelebi, AKP’ye katılacağını duyurdu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini partiye davet ettiğini açıkladı. Çelebi, sosyal medya hesabınden “FETÖ, PKK terör örgütleriyle kararlı mücadeleyi, Milli konuları (Mavivatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışımın gereği olarak; Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim. Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.”  açıklamasını yaptı. 

Çelebi’nin Erdoğan’ın çağrısıyla AKP’ye katılmasının ardından Soylu’nun onun hakkında attığı tweet gündem oldu. Çelebi’nin ‘ihanet içinde’ olduğunu ve ‘FETÖ’cüler gibi davrandığını’ söyleyen Soylu, şu mesajı yazmıştı: 

“Kahraman Jandarmamıza Meclis kürsüsünden iftira atan, terörle mücadelemizi etkilemeye çalışan Mehmet Ali Çelebi ihanet içerisindedir. Bir dönem şanlı ordumuzda maalesef görev yapan bu fersude, benzer görevleri yapıp Milletimizi katleden şerefsiz FETÖ’cüler gibi davranmaktadır.”

İçişleri Bakanı Soylu, tweetinin gündem olması ve CHP’li vekillerin tepkileriyle karşılamasının ardından 2018 yılında Çelebi hakkında söylediği sözlerin yer aldığı paylaşımı sildi. 

TIKLAYIN | AKP’ye katılan Çelebi’yi ‘FETÖ’cüler gibi davranmakla’ suçlayan Bakan Soylu’nun paylaşımı gündem oldu: Bir hoş geldin partisi yok mu?

TIKLAYIN | Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılmasına tepki: Oyumu geri ver

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir