Sözcü yazarı Muratoğlu: Sadece 5 aylık dış ticaret açığı 13 adet Avrasya Tüneli maliyeti

Sözcü yazarı Muratoğlu: Sadece 5 aylık dış ticaret açığı 13 adet Avrasya Tüneli maliyeti

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, mayıs ayı itibariyle yüzde 155 artışla 10,6 milyar dolara yükselen dış ticaret açığını değerlendirdi. 2022’nin ilk 5 ayında dış ticaret açığının 43,2 milyar lira olduğuna dikkat çeken Muratoğlu ” Sadece Mayıs ayı açığı 13 adet Avrasya Tüneli’nin maliyeti… İyi mi yönetiyor şimdi?” dedi.

Faiz indirimlerinin amacının dış ticarette fazla vermek amacıyla yapıldığını hatırlatan Muratoğlu “Sorsan yapacakları savunma, enerji fiyatları arttı, bu sebeple verdiğimiz açık çıldırdı gibi oldukça sığ…

Güzel kardeşim bundan iki yıl önce yerlerdeydi enerji fiyatları… O zaman çok mu iyiydi ekonomi durumları? Önlemini almadın mı?

Zira neden enerjiye ödenen para sayılmasın ki? İstesek almayabiliyor muyuz kendisini? Üretim yapılabiliyor mu kullanmadan?

Öderken yine dolar verilmiyor mu? Hava iyiyken hepsi sizden, hava bozunca kes faturayı dünyaya… Oh ne âlâ…” diye yazdı.

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.