HDP’den Soylu’ya yanıt: Erdoğan’ın bilgisi ve onayı ile gittiğimiz Kandil fotoğrafları

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün akşam bir televizyon kanalında gösterdiği fotoğraflara yanıt verdi. Buldan “İçişleri Bakanı’nın dün akşam katıldığı programda gösterdiği resimlerin tamamı çözüm sürecinde Erdoğan’ın bilgisi ve onayı ile gittiğimiz Kandil fotoğraflarıdır.” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Buldan, “İçişleri Bakanının dün akşam katıldığı programda gösterdiği resimlerin tamamı çözüm sürecinde Erdoğan’ın bilgisi ve onayı ile gittiğimiz Kandil fotograflarıdır. Ben Salı günü grup toplantımızda daha fazlasını açıklayacağım.” ifadelerini kullandı.

SOYLU MECLİS’TE GÜNDEME GETİRMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu’ndaki Gara oturumunda “Bir milletvekili çok yakın bir zamanlarda gitti, oralarda nasıl boy gösterdiğini biliyoruz” sözleriyle konuyu gündeme getirmişti. Bakan Soylu Cumartesi gecesi katıldığı televizyon programda Gara’ya giden ismin HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir olduğunu açıklamıştı.

Taşdemir ise “Bu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir açıklama yaptı. Bunun kocaman bir yalan ve iftira olduğunu göstereceğiz” sözleriyle yanıt vermişti.

haberbuketi

İlkeli ve tarafsız habercilik anlayışıyla gerçek gündemi paylaşmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

Türkiye'nin gerçek gündemini bizimle takip edin.

Diğer Yayınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir