Seyit Torun ve Mansur Yavaş’tan İmamoğlu’na destek: Demokrasiye olan inancımla yanındayım, saat 11:00’de Kartal Anadolu Adliyesi’nde olacağız

Seyit Torun ve Mansur Yavaş’tan İmamoğlu’na destek: Demokrasiye olan inancımla yanındayım, saat 11:00’de Kartal Anadolu Adliyesi’nde olacağız

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan ve yarın duruşması yapılacak olan davaya ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. CHP’li Torun, “İstanbullunun iradesi sizden büyük! Yarın saat 11:00’de Kartal Anadolu Adliyesi’nde olacağız.” derken, ABB Başkanı Yavaş ise, “Gençlerimize olan sorumluluğumuz ve demokrasiye olan inancımla yanındayım Ekrem İmamoğlu” ifadesini kullandı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda, YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada yarın hakim karşısına çıkacak olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Yavaş, paylaşımında şunları kaydetti:

“Halkın iradesi ve demokratik hukuk sistemi, her türlü bürokratik vesayetten üstündür. Gençlerimize olan sorumluluğumuz ve demokrasiye olan inancımla yanındayım Ekrem İmamoğlu.”

Seyit Torun, sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda, YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada yarın hakim karşısına çıkacak olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Torun, paylaşımında şunları kaydetti:

“İstanbullunun iradesi sizden büyük! Yarın saat 11:00’de Kartal Anadolu Adliyesi’nde olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Ekrem İmamoğlu nezdinde İstanbulluları yargılayan anlayışın karşısında el ele hep beraberiz.”

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.