Sevilay Yılman’dan Ayşenur Arslan’a yer sofrası tepkisi: Sana ne; yetti artık bu aşağılayıcı, ötekileştirici tavırlarınız!

Sevilay Yılman’dan Ayşenur Arslan’a yer sofrası tepkisi: Sana ne; yetti artık bu aşağılayıcı, ötekileştirici tavırlarınız!

Hürriyet yazarı Sevilay Yılman, Boğaziçi Üniversitesi İslami Araştırmalar Kulübü’nün tanışma yemeğinin yerde yenilmesini eleştiren gazeteci Ayşenur Arslan’a “Sana ne” diyerek tepki gösterdi. 

Gazeteci Ayşenur Arslan’ın Boğaziçi Üniversitesi İslami Araştırmalar Kulübü’nün tanışma iftarına dair sözleri Twitter’da dolaşıma sokuldu. Arslan, “Yer sofrasında yiyorlar. Üniversite öğrencileri yer sofrasının, yer sofrasında yemek yemenin yerli, milli ve İslami olduğunu sanıyorlar. Böyle zanneden bir akıldan siz bilim falan beklemeyin. Yer sofrasında yemek yemek, masanın icadından öncedir. Hiç yerli ve milli değildir olay. Bazı ülkelerde hâlâ yerde yiyorlar. Erdoğan da her gittiğinde masa var ama yerde yiyor. Bunu İslami olarak yutturuyorlar insanlara” ifadesini kullandı. 

Sevilay Yılman ise Arslan’ın sözlerine sert tepki gösterirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerde yemek yerken fotoğrafını paylaştı. 

Yılman, şunları yazdı:

“Sana ne Ayşenur Arslan! İster yerde yer yemeğini ister yerin altında! Yemek onun mide onun gelenek onun! Yetti artık bu aşağılayıcı, ötekileştirici tavırlarınız! Ayrıca ne alakası var dinle, İslam’la! Bu bir Anadolu geleneğidir ve sempatizanı olduğun partinin lideri de çok sever!” 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir