Sel felaketi yaşayan Düzce’de beş gündür sular kesik

Sel felaketi yaşayan Düzce’de beş gündür sular kesik

Düzce sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken şimdi de susuzlukla mücadele ediyor. Kentin merkezinde 5 gündür su yok. Mağdur olduğunu ifade eden yurttaşlar, belediyenin su tankeri de yollamadığını belirtti. Yurttaşlar mahalle arasındaki kaynaklardan ya da dağlardaki doğal kaynaklardan su bulmaya çalışıyor.

Düzce’de geçen günlerde yaşanan sağanak sonrası sel felaketi meydana geldi. Sel nedeniyle dereler taştı ve su baskınları oluştu. Kentte hasar bırakan sel sonrası kente içme suyu sağlayan boruların hasar görmesi nedeniyle belirli bölgelerde su kesintisi yaşandı. Sel felaketinin yaşandığı gün, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “İlk işimiz kente su vermek. En geç yarın akşama kadar şehre su vermek için var gücümüzle çalışıyoruz” derken Özlü’nün açıklamasının üzerinden dün itibariyle 5 gün geçti ancak kente su verilmedi.

Düzce merkezinde yaşayan ve ismini vermek istemeyen bir yurttaş yaşadıkları süreci Cumhuriyet’e anlattı. Yurttaş, “Pazartesi günü yağış oldu. ‘Sular iyice azaldı, salı günü su kesintisi olacak. Öğle saatlerinde su verilmesi planlanıyor’ denildi. Salı akşam belediyeyi aradığımızda ‘Çalışmalar devam ediyor, gece saatlerinde su verilecek’ yanıtını verdiler. Çarşamba günü ise ‘Ekipler aralıksız çalışıyor. Gece saatlerinde su verilecek’ denildi. Takip eden günler de aynı bahanelerle geçti. 1 Temmuz’da ‘basınç artırıp en geç gece 01:30’da su verilecek’ denildi. Ancak halen verilmedi” diyerek sorunları anlattı.

 

 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.