Sedat Peker’den, “Peker tweet’lerini cahilliğimden attım” diye ifade veren Emre Olur’la ilgili açıklama

Sedat Peker’den, “Peker tweet’lerini cahilliğimden attım” diye ifade veren Emre Olur’la ilgili açıklama

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker‘in avukatı Ersan Barkın, Peker’in ‘basın danışmanı’ Emre Olur’un emniyette verdiği “Sedat Peker tweet’lerini cahilliğimden attım” ifadesiyle ilgili açıklamasını aktardı. Avukat Barkın, Sedat Peker’in Emre Olur’la yaptığı görüşmeyi aktararak; Peker’in Olur’a “Emniyette sana kötü davranabilirler. Bu yüzden, sosyal medya hesabımın Sedat Peker tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim, cahillik yaptım” dediğini söyledi.

Peker’in avukatı Ersan Barkın’ın paylaşımları şöyle: 

Sayın PEKER’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. “Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı” dedi. İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü.

Bu arada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti.TIKLAYIN | Emre Olur’un emniyetteki ifadesi ortaya çıktı: Sedat Peker tweet’lerini cahilliğimden attım

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.