Şanlıurfa’da toplu taşımaya 1 yılda üçüncü zam

Şanlıurfa’da toplu taşımaya 1 yılda üçüncü zam

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine bir yıl içerisinde üçüncü kez zam yaptı. Yıl başında 3.50 kuruş olan tam bilet ücreti 5 lira 50 kuruşa yükselmiş oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 3 Ocak 2022’den itibaren uygulama kararı aldığı toplu taşıma ücretleriyle 1 lira 80 kuruş olan öğrenci taşıma ücreti 2 liraya, 2 lira 70 kuruş olan tam bilet ücreti 3 lira 50 kuruşa, 2 lira 40 kuruş olan öğretmen bileti ise 3 liraya yükselmişti.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre, geçtiğimiz Mart ayında alınan kararla ise, öğrenci bileti 2 lira 50 kuruş, tam bilet ücreti 4 lira 50 kuruş, öğretmen bileti de 4 lira oldu.

Önceki gün toplanan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, 4.50 kuruş olan tam bilet ücretini 5 lira 50 kuruşa, 2 lira 50 kuruş olan öğrenci biletini 3 liraya, 4 TL olan öğretmen taşıma ücretini de 5 TL’ye yükseltildi.

Böylelikle 3 Ocak 2022’ta 2 lira olan öğrenci taşıma ücreti 3 lira, 2 lira 70 kuruş olan tam bilet ücreti 5 lira 50 kuruş, 3 lira olan öğretmen taşıma ücreti de 5 liraya yükselmiş oldu.

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.