Sabah yazarı: Muhalefetin çabası nafile; Erdoğan’ın kamuoyundan aldığı destek hep yukarıda

Sabah yazarı: Muhalefetin çabası nafile; Erdoğan’ın kamuoyundan aldığı destek hep yukarıda

Sabah gazetesi yazarı Burhanettin Duran, İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen NATO liderler zirvesinde İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya kabul süreci için imzalanan 3’lü mutabakata ilişkin muhalefetin eleştirilerini yazdı.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın süreç öncesindeki açıklamalarını öne sürerek yaptığı eleştirilere ilişin olarak Duran şöyle yazdı:

Erdoğan yıllara sâri tecrübesi ile dış politika ve güvenlik konularını öyle bir şekilde yönetiyor ki, kamuoyundan aldığı destek hep yukarılarda çıkıyor. Muhalefet bunu bir türlü aşağı çekemiyor. “Gittin bastın imzayı, çıktın geldin” suçlamasıyla Batı’ya iktidardan daha eleştirel bir yerde olduğu izlenimi oluşturuyor. Kılıçdaroğlu’nun bu yeni yaklaşımı nafile çaba. Dış politika ve güvenlik konularında Erdoğan’ın tecrübesine ve söylem kapasitesine alternatif oluşturabilmesi mümkün değil” 

 

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.