Sabah başyazarı Barlas: Altılı masa deneyimi bir liderin aranılarak bulunamayacağını göstermiş oldu

Sabah başyazarı Barlas: Altılı masa deneyimi bir liderin aranılarak bulunamayacağını göstermiş oldu

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesini yorumlayarak “Türkiye’nin yıl sonu veya yılbaşı gündemi ise emeklilik, asgari ücret ve bulunan 1 trilyon dolarlık doğalgaz rezervi. Tabii diğer tarafta altılı masanın iki büyük ayağı olan Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun yediği yemek de gündemde. Bu görüşmede iki siyasetçi arasında hiçbir sorunun çözülemediği gibi diğer dört ayağın da küstürüldüğü konuşuluyor.
Türk siyasetinin altılı masa deneyimi, topluma bir liderin aranılarak veya uzlaşılıp karar verilerek bulunamayacağını göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.

Barlas, “Lider, sorun çözdüğü kadar vardır. Bir liderin ortaya çıkmak için kimsenin onayına ihtiyacı yoktur. Altılı masa kurulduğu günden beri seçmeni bir lider çıkarma ümidiyle oyaladı. Ancak yumurtanın kapıya dayandığı noktada durum ortada. Mucizevi bir lider bulamadıkları gibi hepsi birbirine düşmüş durumda.
Aslında demokrasi için sağlıklı olan da buydu belki. Nereden geldiği belli olmayan talimatlarla bir araya gelen ve birbirlerine hiç benzemeyen siyasetçilerin kurduğu bir komitenin Türkiye’yi yönetemeyeceğini sanırım herkes anlamıştır” diye yazdı.

Yazının tamamı için …

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir