Haber Buketi

Rusya: Ukraynalı sabotajcılar topraklarımıza girdi

Rusya: Ukraynalı sabotajcılar topraklarımıza girdi

Online İSG Eğitimi

Rusya’nın Belgorod Bölgesi Valisi Vyaçeslav Gladkov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna sınırındaki Grayvoron topraklarına Ukrayna Silahlı Kuvvetleri sabotaj ve keşif grubunun girdiğini belirtti. Gladkov, “Rusya Silahlı Kuvvetleri ile Rusya Federal Güvenlik Servisi, Rusya Muhafız Birlikleri ve sınır görevlileri grubu etkisiz hale getirmek için gereken önlemleri alıyor” ifadesini kullandı.

Bu bölgeye dünden bu yana Ukrayna tarafından insansız hava araçları ve havan toplarıyla saldırılar da düzenlendiğini aktaran Gladkov, yerleşim yerlerinde hasar meydana geldiğini ifade etti. Gladov, saldırılarda, Glotovo köyünde 2 kişinin yaralandığını kaydetti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna sabotaj grubunun Belgorod bölgesine girmesiyle ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bilgilendirildiğini belirterek, “Sabotaj grubunun amacı dikkati Bahmut’tan uzaklaştırmak ve Bahmut’u kaybetmenin Ukrayna tarafı için siyasi etkisini azaltmaktır” dedi.

Savunma Bakanlığı, Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve Sınır Güvenlik Servisinin sabotaj grubuna yönelik çalışmalar yürüttüklerini anlatan Peskov, “Putin, sabotaj grubunun sızmasıyla ilgili bilgilendirildi. Bu sabotaj grubunu Rusya topraklarından çıkarmak ve yok etmek için çalışıyoruz. Olay yerinde yeterli güç ve aracımız bulunmaktadır” şeklinde konuştu. (AA)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir