Rober Downey Jr.’dan Demir Adam itirafı: Başarılı olması beklenmiyordu

Rober Downey Jr.’dan Demir Adam itirafı: Başarılı olması beklenmiyordu

Marvel Evreni, son 15 yılda popüler bir kültür fenomeni haline geldi, ancak Robert Downey Jr., Marvel Studios’un başlangıçta her şeyin başı olarak görülen filme çok fazla inanmadığını söyledi.

Ünlü oyuncu, kısa bir süre önce Amerika Yönetmenler Birliği’nde izleyicilerle konuşurken ikonikleşen karakteri Demir Adam ile ilgili de samimi itiraflarda bulundu. Downey Jr., filmin çok büyük bir başarı yakalamayacağını düşündükleri için stüdyonun oyuncu kadrosunu ve ekibi yalnız bıraktığını da açıkladı:

“Öncelikle, pek çok insan ‘Iron Man’den bir şey beklemiyordu, bu yüzden biraz yalnız kaldık.”

Oyuncu, Marvel’ın “Iron Man”i, zaten başarısızlığa hazır olacak şekilde finanse ettiğini de belirtti.

Nihayetinde, film dünya çapında 585 milyon dolar kazandı, bu da başarısızlığa mahkum olacağı varsayılan bir proje için oldukça büyük bir başarı.

“Kiss Kiss Bang Bang” ve “Tropic Thunder” gibi filmlerle de sinema dünyasının beğinel ismi olan Downey Jr., rol arkadaşı Jeff Bridges’in Iron Man’e bakışını ise şu sözlerle anlattı: “Jeff Bridges’i de hatırlıyorum… ‘Dostum, 200 milyon dolarlık bağımsız bir film çekiyoruz’ diyordu.”

Marvel’ın tahminleri tamamen yanlış çıktı ve Demir Adam (Iron Man) tüm zamanların en başarılı sinema serilerinden biri oldu.

Downey Jr., Avengers: Endgame’in ardından Demir Adam rolünden ayrıldı. Film dünya çapında 2.798 milyar dolar hasılat elde etti.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir