Ricky Gervais’in adı memleketindeki bir çöp kamyonuna verildi

Ricky Gervais’in adı memleketindeki bir çöp kamyonuna verildi

Britanyalı komedyen Ricky Gervais, adının doğduğu yerdeki bir çöp kamyonuna verilmesinden onur duyduğunu söyledi.

Birleşik Krallık’ın Berkshire bölgesindeki Reading’de yer alan Reading Borough Belediyesi’nin yeni çöp kamyonlarına isim verilmesi için başlattığı yarışma 1 Temmuz’da tamamlandı. Oylamaya katılan Reading sakinleri, dünyaca ünlü komedyen Rick Gervais’in adının bölgede hizmet veren bir çöp kamyonunda kullanılmasını kararlaştırdı.

Gervais, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, üzerinde “Ricky Gerwaste” yazan çöp kamyonunun fotoğrafını koyarak “Doğduğunuz yerin adınızı bir çöp kamyonuna vermesinden daha büyük bir onur var mı?” diye yazdı.

Belediye yetkilileri, resmi hesap üzerinden Gervais’in gönderisine yorum yaparak, “Kazanan çöp kamyonu adlarını haftaya açıklayacaktık fakat Ricky Gervais bizden önce davrandı” ifadelerini kullandı. Gervais’inkine ek olarak 5 ismin daha açıklanacağı bildirildi.

Altın Küre ödüllü komedi dizisi The Office’in Birleşik Krallık versiyonunda David Brent karakterini canlandıran Gervais’in hayranlarından biri, “Bu 300 BAFTA ödülünden daha iyi” derken, bir başkası da “Üzerinde adınızın yazdığı bir çöp kamyonu varsa başarılı olmuşsunuz demektir” ifadelerini kullandı.

Reading Borough Belediyesi, 2018’de de Kate Winslet’ın adını “Kate Binslet” şeklinde bir çöp kamyonuna vermişti. Gervais, 24 Mayıs’ta Netflix’te yayına giren SuperNature gösterisindeki şakalarında trans kişileri hedef alarak saldırgan söylemler kullandığı gerekçesiyle eleştiri toplamıştı.

LGBTQ+ haklarını savunan ABD merkezli sivil toplum örgütü GLAAD, Gervais’in ifadelerini “Şaka kılığına sokulmuş tehlikeli ve trans düşmanı ağır sözler” diye nitelemişti. Komedyen ise şakalarını savunarak, “Bunları tabu konuların korkutucu şeyler olmamasını sağlamak için yapıyorum” demişti.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.