Quentin Tarantino Marvel yıldızlarını hedef aldı

Quentin Tarantino Marvel yıldızlarını hedef aldı

Marvel Sinema Evreni genişlemeye devam ederken tüm dünyadan hayranları da her geçen gün artıyor. Evrende yer alan oyuncular ve yönetmenler yıldızlarını parlatsa da film endüstrisindeki herkes bu durumdan pek de memnun değil.

Aksiyon ve efektleriyle sinemanın doğasına aykırı olduğunu söyleyen yönetmenler ve oyuncular sık sık Marvel filmlerini hedef alırken bir açıklama da Quentin Tarantino’dan geldi.

Geçtiğimiz günlerde bir podcast’e katılan Tarantino, Hollywood’un Marvellaşmaya başladığını söylüyor: “Ama onlar film yıldızı değiller. Kaptan Amerika bir yıldız veya Thor bir yıldız… Demek istediğim, bunu söyleyen ilk kişi ben değilim. Sanırım bu milyonlarca kez söylendi… Ama sanki, bilirsiniz, bir yıldız haline gelen bu franchise karakterler.”

Tarantino sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Yani, bakın, çocukken deli gibi Marvel çizgi romanları biriktirirdim. Yirmili yaşlarımdayken bu filmler çıksaydı, çok mutlu olurdum ve onları çok severdim. Ama biliyorsun, neredeyse 60 yaşındayım, artık onlar için o kadar heyecanlı değilim.”

Tarantino’nun eleştirileri sosyal medyada kısa sürede hızla yayılınca ünlü yönetmene Marvel’in Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi’nin yıldızı Simu Liu’dan tepki geldi. Daha önce de Martin Scorsese’den sık sık Marvel eleştirileri gelmesine atıfta bulunan oyuncu, her iki yönetmene de hayran olduğunu ancak burunlarını başkasının işlerine sokmamaları gerektiğini yazdı.

Liu paylaşımlarına şu şekilde devam etti: “Hiçbir film stüdyosu mükemmel değil ve asla da olmayacak. Ancak, her yerde tüm topluluklardan insanları güçlendiren ve onlara ilham veren kahramanlar yaratarak ekranda çeşitliliği geliştirmek için sürekli çaba sarf etmiş biriyle çalışmaktan gurur duyuyorum.”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir