Prof. Dr. Naci Görür’den CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısı açıklaması: Depremden hiç söz edilmedi

Prof. Dr. Naci Görür’den CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısı açıklaması: Depremden hiç söz edilmedi

T24 Haber Merkezi

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Naci Görür, CHP tarafından bugün düzenlenen ve vizyon belgesinin açıklandığı “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısında davet edildiğini ve toplantıda “Her türlü çözümün odağına bilim ve teknolojinin konulmasına” memnun kaldığını söyledi. Prof. Dr. Görür, memnun olmadığı ve umudunun kırıldığı tek şeyin “depremden hiç söz edilmemesi” olduğunu ifade ederek, “Hemen hemen her gün kendini hatırlatan bu sorunu nasıl görmezler anlayamadım” dedi.

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından, CHP tarafından bugün düzenlenen “İkinci Yüzyıla Çağrı” hakkında açıklamalarda bulundu. “Bugün CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısına akademisyen olarak davetliydim” diyen Görür, toplantıda deprem konusuna hiç değinilmemesini eleştirdi. “Memnun olmadığım ve umudumun kırıldığı tek şey ise depremden hiç söz etmemeleri oldu” ifadelerini yazan Görür, “Çocuk aç yatağa girmeyecek de insanlar can güvenliğinin olmadığı evlere nasıl girecek?” diye sordu.

Görür, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

“Bugün CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısına akademisyen olarak davetliydim. Ülkenin çok önemli sorunları dile getirildi, çözüm yolları önerildi ve çok değerli bilim insanları konuşturuldu. Beni en memnun eden şey her türlü çözümün odağına bilim ve teknolojiyi koymaları oldu

Memnun olmadığım ve umudumun kırıldığı tek şey ise depremden hiç söz etmemeleri oldu. Bu ülkenin hiç değişmeyecek, dünya var oldukça insanlarımızın can güvenliğini tehdit edecek, 50 saniyede on binlerce insanı öldürecek, ülkenin ekonomisini çökertecek, hemen hemen her gün kendini hatırlatan bu sorunu nasıl görmezler anlayamadım.
 
Daha şu anda bile Düzce’de yüzlerce ev yıkılıyor, İzmir’deki mağdurlar sızlanıyor, henüz daha Elazığ’ın yaraları tam olarak sarılmadı deprem nasıl akla gelmez. Çocuk aç yatağa girmeyecek de insanlar can güvenliğinin olmadığı evlere nasıl girecek? Neden iktidarı ve muhalefeti bu deprem işini gerektiği gibi ele alıp deprem kuşaklarındaki yerleşim alanlarını deprem dirençli hale getirmiyor, getirecek plan ve programı halka açıklamıyor? Bunun için daha ne kadar canımızı kaybetmemiz lazım? Sevgiyle”
 
TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu vizyon belgesini açıkladı: Yeni Türkiye hayalimiz için yola çıkıyoruz; doğrul milletim, asla başını eğme, ayağa kalk!
 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir