Pompalı tüfekle yaraladığı genci acil serviste de vurmaya çalıştı!

Pompalı tüfekle yaraladığı genci acil serviste de vurmaya çalıştı!

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, akli dengesinin yerinde olmadığına dair raporu bulunduğu öne sürülen 46 yaşındaki T.A., 55 yaşındaki Zeki Koçin ve 15 yaşındaki oğlu Tahir Mert Koçin‘in içinde olduğu otomobile tüfekle ateş açtı. Saldırıda bacağından yaralanan Tahir Mert Koçin, hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gelip, tedavideki baba ve oğluna ateş açmaya çalışan T.A., tüfeğin tutukluk yapmasıyla buradaki polisler tarafından etkisiz hale getirilip, gözaltına alındı. 

Olay, 13 Eylül’de Kırıkhan ilçesi 408 Evler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; iş yerinden çıkıp eve giden Zeki Koçin ile oğlu Tahir Mert Koçin,  otomobilden inmeye hazırlanırken, komşuları T.A.’nın silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda Tahir Mert Koçin, sağ bacağından yaralandı. Koçin, polise ihbarda bulunup, yaralı oğlunu Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.


Akli dengesinin yerinde olmadığına dair raporu bulunduğu öne sürülen T.K, Zeki Koçin ve oğlu Tahir Mert Koçin’in içinde olduğu otomobile tüfekle ateş açtı.

Bu kez Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne tüfekle giren T.A., acil serviste odaları kontrol ettikten sonra baba ile oğlunu buldu. T.A., tüfeğin tetiğine bastı ancak tutukluk yaptı. Bu sırada servisteki 1’i sivil 2 polis memuru, tabancalarını çıkarıp mühadele etti. Polisler, T.A.’dan tüfeğini bırakmasını istedi. T.A. ise boynuna tüfeği yaslayıp, kendisini öldürmekle tehdit etti. Polisler, müdahale sonucu tüfeği ele geçirip, T.A.’yı da gözaltına aldı.

Olay, güvenlik kamerasına yansırken, hasta yakınları ise panik yaşadı.


                             Pompalı tüfekle yaraladığı genci acil serviste de vurmaya çalıştı. 

“Oğluma müdahale edilirken herkese ateş açtı”

Oğlunun tedavisinin ardından olayla ilgili suç duyurusunda bulunan Zeki Koçin, “Oğlumla birlikte araçtan inerken silahla saldırdı. Araçla olay yerinden kaçarken 5-6 el ateş açtı. Aracın camları kırıldı, bu esnada canımızı kurtarmaya çalışırken oğlum yaralandığını söyledi. Ben de yaralandığımı sandım, hiçbir şey düşünmeden polise haber verdim. Hastaneye gittik orada polisler varken içeri daldı. Elinde otomatik tüfekle odalara bakıp, bizi buldu. Oğluma müdahale edilirken herkese ateş açtı, silah patlamadı. Akli dengesi nasıl yok, nasıl rapor verildi bilemiyorum. Hala şaşırmış haldeyim. Her şey görüntüde var. Psikolojimiz bozuldu. Oğlum okula gitmek istemiyor” dedi. (DHA) 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.