Haber Buketi

Özdağ ve Kurtulmuş’tan ortak açıklama

Özdağ ve Kurtulmuş’tan ortak açıklama

Online İSG Eğitimi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından Kurtulmuş ve Özdağ açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş yaptığı açıklamada “Oldukça verimli görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, bölgesel sorunları uzun uzun konuşma fırsatı bulduk.” dedi. Özdağ ise “Türkiye’nin güvenliği başta olmak üzere kapsamlı bir görüş alışverişinde bulunduk. Terör örgütlerinin faaliyetleri karşısındaki politikaları değerlendirdik. Sığınmacı meselesi için çözüm önerilerini dile getirdik” diye konuştu.

Ümit Özdağ ile görüşmek için Zafer Partisi Genel Merkezi’ne giden Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u, Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat ve Gn. Bşk Yrd. Esmaül Hüsna Aslan karşıladı. Görüşme, basına kapalı olarak gerçekleşti.

Özdağ ile Kurtulmuş görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş yaptığı açıklamada “Oldukça verimli görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, bölgesel sorunları uzun uzun konuşma fırsatı bulduk. Meselenin somut tarafı cumhurbaşkanlığı seçimidir. Ümit ediyoruz ki Zafer Partisi de cumhurbaşkanımıza destek verir. Her iki taraftan müşterek gördüğümüz konuyu paylaşmak isterim. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, Suriye’nin kuzeyi, Irak’ta Türkiye’yi tehdit eden önemli mesele olduğunu buna karşı milli duruş gösterilmesinin zorunlu olduğu fikirlerini beyan etmek isterim.” dedi.

“SURİYELİLERİN GÜVENLİ DÖNÜŞÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kurtulmuş, “Göçmen meselesinin önemli bir mesele olduğunu ama bu meselenin şartlar doğrultusunda ortaya çıktığını müzakere etik. Bombalardan kaçıp geldiler. Bunun da bir sınırı var. Projelerimiz üzerinde çalışıyoruz. Suriye’de normalleşmenin sağlanması, insanların geri dönmesi için çalışma içinde olduğumuzu ifade etmek isterim. 1 milyon Suriyelinin geri dönüşünü sağlayacak konutların yapılması gündemdedir. Çalışmalar devam ediyor. Zafer Partisi görüşleri destekleyici olacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu 10 milyon Suriyeli getirdiniz, diyor. Bunun doğru olmadığını kendisi de biliyor. Sığınmacı üstünden yanlış bilgiyle kamuoyu aydınlatılmalı. Bugün 4 milyon 900 bin Suriyeli var. Bizim için son derece faydalı görüşme imkanı bulduk. Zafer Partisi de kendi içinde değerlendirecektir. Türkiye’nin milli güvenliği için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

BELİRLİ FARKLILIKLAR OLDUĞU ARAMIZDA AÇIK

Özdağ ise açıklamasında, “İfade ettikleri gibi Türkiye’nin güvenliği başta olmak üzere kapsamlı bir görüş alışverişinde bulunduk. Terör örgütlerinin faaliyetleri karşısındaki politikaları değerlendirdik. Sığınmacı meselesi için çözüm önerilerini dile getirdik. Belirli farklılıklar olduğu aramızda açıktır. Zafer Partisi’nin politikası zorla gönderilmeleridir.” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir