Okan Buruk: Son dakikalarda 3-3 korkusu yaşadık

Okan Buruk: Son dakikalarda 3-3 korkusu yaşadık

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk 3-2 kazandıkları Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kasımpaşa galibiyeti sonrası konuştu. Buruk, “İlk dakikada net kaçırdık. Çok fazla top getirdik, kaçırdık. Daha kolay bir galibiyet olabilirdi. Daha iyi olacağız. Ofansif anlamda izleyenlere keyif verdik. Çok fazla gol kaçırdık. Maçın sonucu daha farklı olabilirdi, takım oyunu ortaya çıktı. Oyun kültürümüz gittikçe artıyor. İsteğimiz ve arzumuz var. İştahımız var. Beni en çok sevindiren şeylerden biri de hücum olarak çok güzel şeyler sunmamız. Değerli bir galibiyet. 5 gün sonra maç oynayacağız, çok da hazırlanma şansımız yok. Cuma maçını da düşündük” dedi.

Son dakikaların stresli geçtiğini belirten Okan Buruk, “5 gün sonra yine maç oynayacağız. Değişiklikleri de buna göre yaptık. Maçın sonu 3-4 dakika 3-3 olur mu korkusu yaşadık ama o bölümde bile iyi işler yaptık. Oyuncularımız birbirini tanıdıkça daha iyi işler yapmaya başladı” ifadelerini kullandı.

‘KEREM GEÇEN SENENİN KAHRAMANI’

Kerem Aktürkoğlu’nun performansına da değinen Buruk, “Basın toplantısında da söyledim Kerem elinden geleni yapmaya çalışıyor, antrenmanlarda da çok çalışıyor. Böyle dönemler olabilir. Ben ve takım arkadaşlarımız ona destek oluyorlar, uyarmaya da devam ediyoruz. Geçen seneki performansını da devam ettirecektir. Geçen senenin kahramanı, beklenti yüksek. Tüm oyuncularımız bizim gücümüzü artıracak. İnsan olarak çok kaliteli bir ekibiz. Takım birlikteliğinin yukarı gittiğini görüyorum. Hem karakterli hem de kendi içinde bunu yaşayabilen bir takım olunca daha farklı oluyor” şeklinde konuştu.

Okan Buruk son olarak, “Kerem Aktürkoğlu’na güveniyoruz, Galatasaray adına uzun yıllar önemli işler yapacak” açıklamasını yaptı.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.