Öğretmenden, öğretmen olan eski öğrencisine sürpriz

Öğretmenden, öğretmen olan eski öğrencisine sürpriz

Eleşkirt Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Halis Aslan, Yeşilova köyünde kendisi gibi öğretmen olan eski öğrencisi Yakup Alageyik’i 24 Kasım Öğretmenler Gününde ziyaret edip, sürpriz yaptı.

Ders işlediği sırada öğretmeni Halis Aslan’ı karşısında gören Yakup Alageyik, büyük şaşkınlık yaşadı. İki öğretmen birbirine sarılıp, 24 Kasım’ı kutlayarak iyi dileklerde bulundu.

“YETİŞTİRDİĞİMİZ ÖĞRENCİLER BU ÜLKEYE ARMAĞAN”

Halis Aslan, “Bir öğretmenin yetiştirmiş olduğu öğrenciler, onların en büyük hediyeleridir; bu ülkeye en güzel armağanıdır. Bu ülkeye, eğitim camiamıza böyle gençler yetiştirdiğimiz için çok gururlu ve mutluyuz. Bu duygularla bütün meslektaşlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

“GERÇEKTEN ÇOK DUYGULANDIM”

Öğretmeni Halis Aslan’ı görünce çok mutlu olduğunu anlatan Yakup Alageyik ded “Benim için çok büyük sürpriz oldu. Beklemediğim bir anda, derste içeri girildi. Gerçekten çok duygulandım, gururlandım. Bir nevi hocamdan bayrağı devralmış oldum. Çok duygulandım ve çok da gururlandım. Gerçi hocamın hala bayrak elinde ama inşallah bizlerde onlar gibi ülkemize, çevremize faydalı bireyler yetiştirebiliriz” diye konuştu. (DHA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir