Haber Buketi

Oğan bir ay önce protesto ettiği TRT ekranına çıkıyor

Oğan bir ay önce protesto ettiği TRT ekranına çıkıyor

Online İSG Eğitimi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Ata İttifakı adayı olarak giren Sinan Oğan, seçimler ikinci tura kalınca Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı. Oğan’ın bu açıklamalarının yankıları sürerken, sosyal medyada yaptığı bir duyuru da ortalığı karıştırdı.

Oğan, sosyal medya hesabından, “Bu akşam saat 22.30’da @trthaber’de @cimenfatih_’in sunduğu “Birinci Sayfa” Programı’nın canlı yayın konuğu olacağım” diye duyurdu. Bunun üzerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Oğan’ı eleştirdi. Seçim öncesinde kendisine TRT ekranlarında yer verilmemesini eleştiren ve seçim otobüsüyle kurumun kapısına dayanarak protesto gösterisi yapan Oğan’ın, TRT’ye çıkmasını çok sayıda kişi, Erdoğan’a verdiği desteğe bağladı.

“SİZİ KINIYORUM” DEMİŞTİ

25 Nisan’da TRT binasının önüne giden Oğan, ”Her gün gelip buradan yayın yapacağım. TRT biz buradayız. TRT yayınlarında bize yer vermiyor. Bütün cumhurbaşkanı adaylarına TRT eşit yayın hakkı vermeli.

TRT yöneticileri size sesleniyorum. Siz Recep Tayyip Erdoğan’ın adamı değilsiniz sadece orada yöneticisiniz. Siz Recep Tayyip Erdoğan’ın memuru değilsiniz, siz Türk milletinin vergileri ile o koltukta oturan devletin memurusunuz. Sizi kınıyorum.

Sabah akşam 7/24 bütün kanallarınız Recep Tayyip Erdoğan’a kiralanmış gibi. Recep Tayyip Erdoğan’ın babasının malı gibi tepe tepe kullanıyorsunuz. Biz TRT’nin cumhurbaşkanının borazanı değil, Türk milletinin sesi olmasını sağlayacağız. ” demişti.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir