Mustafa Sarıgül: Kadınların ve gençlerin önünü kesen; delege ağalarıdır, siyaset baronlarıdır

Mustafa Sarıgül: Kadınların ve gençlerin önünü kesen; delege ağalarıdır, siyaset baronlarıdır

“Kadınların ve gençlerin önünü kesen, delege ağalarıdır, siyaset baronlarıdır” diyen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti olarak siyasete fırsat eşitliği ve adaleti getirdiklerini söyledi. 

Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkını veren yasal düzenlemenin üzerinden 88 yıl geçmesine rağmen kadınların siyasetteki temsilinin istenen düzeye ulaşamadığını söyledi.

“Kadınların ve gençlerin önünü kesen, delege ağalarıdır, siyaset baronlarıdır” diyen Sarıgül, parti olarak siyasete fırsat eşitliği ve adaleti getirdiklerini ifade etti.

Market ve pazardaki pahalılığa işaret eden Sarıgül, “Pahalılığı marketlere yükleyerek beceriksizliğinizi örtemezsiniz. Pahalılığı marketler yapıyorsa, neden 20 senedir perakende yasasını çıkarmadınız?” dedi.

Altılı masanın, anayasa taslağını kurmaylarıyla incelediğini aktaran Sarıgül, şunları kaydetti:

“Biz Türkiye Değişim Partisi olarak bir kişinin tek başına koskoca bir ülkeyi yönetmesini doğru bulmuyoruz. Tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü Meclis, bağımsız yargı istiyoruz. Bu açılardan bakınca aynı şeyleri söylediğimiz anlaşılıyor. Altılı masa, TBMM’yi yetkilerini artırarak güçlendirmek istiyor. Biz, TBMM’nin yetkilerinin artmasını destekliyoruz ancak yeterli görmüyoruz. Meclisi asıl güçlendirecek olan güçlü milletvekilleridir. Bir milletvekilinin gücünü belirleyen nasıl seçildiği ve arkasındaki seçmen desteğidir.” (AA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir