Mustafa Sarıgül: Hiç kimse kadınlarımızın giyim kuşam tarzına karışmamalı

Mustafa Sarıgül: Hiç kimse kadınlarımızın giyim kuşam tarzına karışmamalı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Hiç kimse kadınlarımızın giyim kuşam tarzına karışmamalı. Başı açık olan kardeşimiz de bizim olmalı, başı kapalı olan kardeşimiz de bizim olmalı. Türkiye Cumhuriyeti için seçtiğimiz demokrasi, laiklik, insan hakları ve barış ilelebet devam edecektir” dedi. 

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Beşiktaş’ta bir sitede bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısına Sarıgül’ün yanı sıra, TDP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Delikurt ve Bayram Özata da katıldı.

“Hiç kimse kadınlarımızın giyim kuşam tarzına karışmamalı”

Açıklamasında, “Türkiye Değişim Partisi olarak ana görüşümüz, hiç kimse kadınlarımızın giyim kuşam tarzına karışmamalı” diyen Sarıgül, “Başı açık olan kardeşimiz de bizim olmalı, başı kapalı olan kardeşimiz de bizim olmalı. Türkiye Cumhuriyeti için seçtiğimiz demokrasi, laiklik, insan hakları ve barış ilelebet devam edecektir. İnançlara saygılı laikliği seviyoruz, Cumhuriyeti seviyoruz, demokrasiyi sonuna kadar koruyup kollayacağız. Türkiye’de yaşayan analarımız, bacılarımız, kardeşlerimizin giyim kuşamlarına hiç kimse karışmayacak ve müdahale etmeyecektir” ifadelerini kullandı. 

“Bütün komşu ülkelerle sınır güvenliğimizi sağlamalıyız”

Sınır güvenliğinin parti olarak üzerinde en önemle durdukları konuların başında geldiğini kaydeden Mustafa Sarıgül, “Özellikle İran’da meydana gelen bu üzücü olayın bir kez daha meydana gelmemesini arzu ediyoruz. Bu noktada İran bizim komşumuz, bizim için son derece önemli bir komşu. Şu andan itibaren, olmasını hiç temenni etmem ama doğabilecek olaylara karşı sınır güvenliğimizi şimdiden sağlamalıyız. Bütün komşu ülkelerle sınır güvenliğimizi sağlamalıyız” ifadelerini kullandı. (İHA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir