Muayenedeki istismar bulguları doğrulanmadı: Balkondan düşen bebeğin otopsi raporu açıklandı

Muayenedeki istismar bulguları doğrulanmadı: Balkondan düşen bebeğin otopsi raporu açıklandı

İstanbul Beylikdüzü’nde cinsel istismar iddiasıyla gündeme gelen şüpheli çocuk ölümünde adli tıp raporu hazırlandı. 2 katlı bir apartmanın üst katından düşerek öldüğü ileri sürülen 2 yaşındaki kız çocuğu Erva Y.’nın ölümü ile ilgili hazırlanan raporda çocuğun, ‘Yüksekten düşme sonucu meydana gelen beden travması ve iç kanama’ nedeniyle öldüğü belirtildi. Kız çocuğunun adlı tıp muayenesinde cinsel istismar ya da tecavüze uğradığına ilişkin bulgu olmadığı öğrenildi.

Beylikdüzü’nde 2 katlı bir apartmanın üst katından düşerek öldüğü ileri sürülen 2 yaşındaki kız çocuğu Erva Y.’nin, Adli Tıp raporu tamamlandı.

DHA’nın haberine göre raporda ‘Yüksekten düşme sonucu meydana gelen beden travması ve iç kanama’ nedeniyle öldüğü belirtildi. Kız çocuğunun adlı tıp muayenesinde cinsel istismar ya da tecavüze uğradığına ilişkin bulgu olmadığı öğrenildi.

Raporda Erva’nın ‘Yüksekten düşme sonucu meydana gelen beden travması ve iç kanama’ nedeniyle öldüğü belirtildi. Erva’nın hastanedeki adli muayene raporunda yapılan tespitler, Adli Tıp Kurumu raporlarında doğrulanmadı. Raporda Erva’nın cinsel istismar ya da tecavüze uğradığına ilişkin bulgu olmadığı tespiti yer aldı. Küçük kızın cenazesinde yapılan kapsamlı incelemelerde, bir başkasına ait DNA bulgusuna da rastlanmadı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Erva’nın ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapora göre soruşturmayı tamamlaması bekleniyor.

TIKLAYIN – “Balkondan düştü” denilen bebekte istismar bulguları: Aile, otopsi yapılmasını istememiş!

 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.