Gelin adaylarına sürdürülebilir çantalar

Çanta kadınlar için giyimin bir parçası olmazsa olmaz aksesuarıdır. Moda sektörünün içinden geçtiği bu zor dönemde çevre sağlığı ve sürdürülebilirlik gibi konular artık daha çok konuşulmaya başladı. Böylece sürdürebilirliğe destek veren markaların sayısı da aynı oranda giderek artıyor. Son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız sürdürülebilirlik nedir? Gelin adaylarına sürdürülebilir çantalar nelerdir? İşte cevaplar:

Son zamanlarda doğayı koruma adına çevreci ürünlere daha çok yer verilmeye başlandı. Modada sürdürülebilirlik, “Fast Fashion” (“Hızlı Moda”) dediğimiz konseptin tam tersi anlamını taşıyor. Piyasaya sürülen ürünlerin üretim aşamasında iş yeri koşulları, çalışanların maaşları, kumaş ve malzeme tedariğinin etik, adil ve ticari ahlaka uygunluğuna özen gösterilirken, aynı zamanda kullanılan malzemenin vegan, hayvanlar üzerinde denenmemiş veya geri dönüştürülebilir olmasına dikkat ediliyor. Sürdürülebilir olmayan marka çantalara kıyasla bu ürünler, genellikle daha ekonomik ve daha dayanıklı ürünler oluyor. 

Tüm endüstrilere oranla en çok atık çıkaran endüstri olan moda ve tekstil endüstrisi, son yıllarda geri dönüşüm ve sürdürülebilirliği ana merkezine koymaya başladı. Özellikle COVID-19 pandemisiyle çevreye verilen zararların daha yüksek sesle konuşulmaya başlandığı bu dönemde, sürdürülebilirlik, her tasarımcı ve moda markasının odağına alması gereken konular haline geldi.

Project.Bridal’ın gelinlik kumaşlarından arta kalan ve kullanılmayan parçaları ileri dönüştürerek hazırladığı mini çanta kapsül koleksiyonu ise sürdürülebilirlik yaklaşımına yeni bir soluk getiriyor. Bu kapsül koleksiyonda yer alan sade ve zarif çantalar, sosyal mesafeli nikahlarda ya da pandemi döneminde popüler hale gelen düğün yemeklerinde, gelin adaylarının görünümlerini çabasız bir şekilde daha şık hale getirmek için oldukça uygun. 

Project.Bridal’da bu akıma ayak uydurarak gelinlik kumaşlarından arta kalan, kullanılmayan parçaları “ileri dönüştürerek” Türkiye’de gelinlik sektöründe, ileri dönüşüm prensipleri ile hazırlanan ilk mini çanta kapsül koleksiyonunu hazırladı.

Project Bridal mini çanta kapsül koleksiyonundaki parçaları, gelin adayları nikâhlarında, pandemi döneminde popüler hale gelen düğün yemeklerinde görünümlerini daha şık hale getirmek için rahatça kullanabilecekler.

Sürdürülebilirliğin yaygınlaşmasıyla ve markaların bilinçli kararları desteklemesiyle beraber, binbir model ve materyalden üretilen çantalar pazara sürüldü. Geniş bir fiyat aralığında her bütçeye hitap eden bu ürünler hem doğaya hem de fiyatlarının uygun olmasıyla  bütçemizi aşmıyor. 

haberbuketi

İlkeli ve tarafsız habercilik anlayışıyla gerçek gündemi paylaşmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

Türkiye'nin gerçek gündemini bizimle takip edin.

Diğer Yayınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =