Migros’tan E-Ticaret operasyonlarında poşetsiz teslimat uygulaması

Migros’tan E-Ticaret operasyonlarında poşetsiz teslimat uygulaması

Migros, öncelikle Migros Sanal Market, Migros Hemen ve Macroonline operasyonlarında uygulayacağı pilot projesi ile poşetsiz alışverişi tercih eden müşterilerinin siparişlerini özel olarak hazırlanan çantalarla teslim ediyor ve her teslimat sonrası çantalar geri alınıp dezenfekte edilerek tekrar kullanılıyor.

Migros, 2021 yılında başlattığı “Poşetsiz Alışveriş Hareketi”ne yeni bir adım daha ekledi. Migros uygulaması üzerinden Migros Sanal Market, Migros Hemen ve Macroonline markalarından alışveriş yapan müşterilerine “Poşetsiz alışveriş yapmak istiyorum” seçeneği sunan Migros, soğutmalı araçlarla teslimatı yapılan siparişleri özel çantalarla teslim ediyor. Sipariş tesliminde çantalar bir sonraki kullanım için geri alınarak plastik poşet kullanımının önüne geçiliyor. 

Herhangi bir ürün ve sayı sınırlaması bulunmayan bu uygulamada, müşteriler Migros uygulamasında kendi talebi ile poşetsiz alışveriş yapmak istediğini sipariş notuna ekliyor. Böylece 0,25 TL uygulanan plastik poşet veya 3,75 TL uygulanan bez çantanın bedelini ödememiş olurken, çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor.

Migros, e-ticaret siparişlerinde kullandığı çevreci çantaları teslimat sonrası geri alarak her defasında dezenfeksiyonunu yapıyor. Böylece çantalar defalarca kez teslimat süreçlerinde kullanılabiliyor ve ürünler en hijyenik ve doğa dostu şekilde müşterilere ulaştırılıyor.  

 

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir