MHP’li Özdemir’den ‘altılı masa’ eleştirisi: Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya da 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bir bakmanızı istiyorum

MHP’li Özdemir’den ‘altılı masa’ eleştirisi: Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya da 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bir bakmanızı istiyorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, altılı masaya yönelik olarak, “Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya da 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bir bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin başka bir şey yapmanız lazım” dedi.

MHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; MHP’nin ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ programı, Özvatan ve Sarıoğlan ilçelerinde gerçekleştirildi.

“CHP, Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit oluşturmaya başlamıştır”

Programlarda yaptığı konuşmada; CHP’nin izlediği siyasetle Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit ettiğini söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de ‘CHP’nin izlediği siyasette murat edilen konu nedir’ diye şöyle bir baktığımızda; toplumdaki huzursuzlukların artırılması, milli birlik ve beraberliğimize kasteden terör örgütlerinin zemin ve alan kazanmasına müsaade edilmesi, başta üniversiteler olmak üzere çok geniş bir sahada anarşizmin yeniden canlandırılması ve aynı zamanda ekonomi ile alakalı gündemlerini de dikkate aldığınızda piyasa spekülasyonu da yaparak vatandaşımızın huzurunun bütünüyle kaçırılması eylemlerinin tamamını içerdiğini görüyoruz. Bunun da doğru olmadığını ifade etmek lazım. Dolayısıyla CHP sergilediği bu siyasi metot ile beraber bir bakıma Türkiye’nin milli güvenliğine de tehdit oluşturmaya başladığı gerçeğini bizlere göre göstermiştir.

“Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya da 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bir bakmanızı istiyorum”

“Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya da 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine bir bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin başka bir şey yapmanız lazım. Milletin huzuru kaçıracak biçimde, pek çok terör örgütünün yapmak istediği biçimde, bu milletin huzuruna, istikrarına kastedecek söylemlerden kaçınmanız lazımdı. Bunu yapmadınız. HDP ile birlikte giriştikleri bir ortaklık süreci var. Buna en başından beri ‘Bu siyasi partiyle ortağız’ diyemiyorlar. Bir büyükşehir belediye başkanı çıkıyor, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı, HDP’nin başındaki isimle alakalı övgü dolu sözler söylüyor. Aynı isme İyi Parti’nin başındaki hanımefendi ‘Kahvaltı masasında buluşmak bizi mutlu eder’ diyor.” (AA) 

 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.