MHP’li Özdemir: Millet size iktidar yetkisi verecek mi ki siz utanmadan birilerine bakanlık verme vaadinde bulunuyorsunuz

MHP’li Özdemir: Millet size iktidar yetkisi verecek mi ki siz utanmadan birilerine bakanlık verme vaadinde bulunuyorsunuz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Teşkilatı ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Millet size iktidar yetkisi verecek mi ki siz utanmadan kalkıp sağda solda birilerine bakanlık verme vaadinde bulunuyorsunuz” dedi.

Gültepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşma yapan MHP’li Özdemir, “İstanbul ve Mersin gibi pek çok belediyelere PKK’lıların doldurulduğunu” iddia etti. Özdemir, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yakın döneme kadar bilhassa Ortadoğu bölgesinde işgallerin ve iç çatışmaların yaşandığı bir süreci gözlemledik. Bu işgal ve gözyaşı süreci Kudüs merkezli olmak üzere genellikle İslam dünyası üzerinde çok ciddi tahribatlara sebebiyet verdi. Bu tahribatlar neticesiyle de etnik ve mezhep temelli ayrımcılık bölgesel bazlı projelere olan ülkeler tarafından kurgulanmaya çalışıldı. Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri toplantılar boyunca neler yemişler ve bunu kamuoyuyla nasıl paylaşmışla buna bir bakmanızı istiyorum. Siz sefa süreceksiniz, farklı farklı algılarla bizim milletimizi yanıltmaya çalışacaksınız. Buna müsaade edilmez. CHP’li bir milletvekili “biz HDP’ye bakanlık verebiliriz” dedi. Şimdi bu konuya geçmeden önce bir olayın ortadan kalkması lazım. Millet size iktidar yetkisi verecek mi ki siz utanmadan kalkıp sağda solda birilerine bakanlık verme vaadinde bulunuyorsunuz. Siz Türk milletini ne zannediyorsunuz. Türkiye’de bazı büyükşehir belediyelerinin yine zillet mensubu partilerce kazanıldığını biliyoruz. İstanbul ve Mersin gibi pek çok belediyelere PKK’lıların doldurulduğu hukukun verdiği kararla bugün sabit durumda.”

”Meral Akşener Kayseri Meydanı’na gelip de miting yapamaz ancak ayarlanmış esnafları gezer”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise toplantıda şöyle konuştu:

“Bugün İP’li bir yetkili, ‘bindirilmiş kıtalarla, fabrika ziyaretleriyle bu işler olmaz. AK Parti’nin destekleriyle her yere pankart astınız. Sizin Cumhuriyet Meydanı’ndaki en büyük varlığınız Kayseri Kalesi’ne astığını pankart oldu’ demiş. Ben yine sözümün arkasındayım. Yiğit meydanda belli olur. Yapabiliyorsanız, Cumhuriyet Meydanı orada. Nasıl bir cevap vereceğimizi düşünüyorsanız, yine Cumhuriyet Meydanı orada. 18 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Cumhuriyet Meydanı’na gelin görün. Bunları şimdiden korku sardı. Meral Akşener Kayseri Meydanı’na gelip de miting yapamaz. Ancak ayarlanmış esnafları gezer ve rezil olurlar. Terörist Selahattin Demirtaş ile nasıl kahvaltı hayal ettiğini mi anlatacak. Yoksa şehidin bacısına küfreden milletvekilini mi anlatacak. Kayseri’de ne anlatacak” (İHA)

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.