Meslektaşlarının tutuklanmasını protesto eden gazeteciler gözaltına alındı

Meslektaşlarının tutuklanmasını protesto eden gazeteciler gözaltına alındı

Diyarbakır’da tutuklanan 16 gazeteciye destek için Ankara Ulus’ta eylem düzenlemek isteyen gazetecilerden Sibel Yükler ve Deniz Nazlım polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

8 Haziran’da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ev ve işyeri basılarak gözaltına alınan 20 gazeteciden 16’sı tutuklanmıştı.

DİSK Basın-İş, Dicle Fırat Gazeteciler Derneği ve Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu’nun çağrısıyla Ankara’da Ulus Meydanı’nda gazeteciler bir araya gelerek tutuklamalara tepki göstermek istedi. Gazetecilerin Ulus’ta yapmak istediği açıklamaya saldıran polis, meydana çıkılmasına izin vermedi. Gazeteciler Sibel Yükler ve Deniz Nazlım polis tarafından darp  edilerek gözaltına alındı.

 

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.